Skocz do zawartości

[samochód] Bagażnik *w* samochodzie


szy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Miałem okazję ostatnio odbyć jazdę testową autem, w którym montuje się na stałe bagażnik rowerowy. Muszę wspomnieć markę i model - nie mam wyjścia, gdy chcę pokazać rozwiązanie :), ale mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

 

Do rzeczy - czy tylko Opel coś takiego robi? 

 

Będąc na jakimś tam etapie myślenia o nowym aucie - w ciągu roku dość często używając dotychczasowego bagażnika na dachu - chętnie miałbym taki bagażnik zawsze pod ręką. Ale czy do wyboru zostaje tylko ta marka?

 

Film, więc i rozwiązanie, jest sprzed aż pięciu lat, więc wydaje się, że wiele marek powinno iść tym tropem?

 

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagażnik jest montowany w kilku modelach Opla: Zafirze C, Mokkce, Carlu. Jest zamiennikiem jeśli chodzi o miejsce koła zapasowego. Masz do wyboru albo koło zapasowe dojazdowe albo hak albo bagażnik. Ja wybrałem koło i teraz żałuję - trzeba było brać bagażnik... Co prawda 3500 ta przyjemność kosztuje, ale z perspektywy czasu chyba warto. Koło to i tak w zasadzie koło rowerowe (czyt. dojazdówka ;) ). Na dach w Zafirze C cholernie ciężko ładuje się rowery i samochód robi się niebezpiecznie dla rowerów wysoki.

Opel opatentował to rozwiązanie, ale coś podobnego może ma inna marka. Bagażnik dla Opla robi Thule. W standardzie są 2 rowery, ale można dokupić adapter dla czterech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Namiastką tego są relingi. Zdecydowanie ułatwia to montaż bagażnika. W Zafirze zajmuje mi to może z 5 min. Do tego bagażnik na rowery Thule 591/598. Prościej chyba się nie da
 

 

Mając coś co jeździ z Tobą non stop to jednak jest prościej, niż musieć chociażby mieć miejsce na ramę bagażnika i same uchwyty :)

 

Na filmie jest wersja rozbudowywana na jeden rower, rozbudowywana do trzech. Tu już normalne wideo z czeskiego (chyba) zakładu Opla z realnym przykładem rozkładania wersji na dwa rowery.

 

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosc stare rozwiazanie Opla. Pamietam, ze kiedys widzialem niemiecka reklame Corsy (chyba II) z takim bagaznikiem. Ale o ile pamietam (a nie chce mi sie szukac) to bylo na jeden rower. Czyli rozwijaja sie. I bardzo dobrze.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten patent z Opla w wersji 'schowanej' jest od dołu otwarty na cały syf z drogi. Nie podobało mi się to. Kolejny minus - dopłata 3000 zł, o ile dobrze pamiętam, max 2 rowery i nadal nie masz możliwości przywiezienia na przyczepce worka cementu z OBI ;).

EDIT: A widzę, że jest już na 3. No to trochę lepiej. Może i w najnowszej wersji jest to lepiej zabezpieczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...