Skocz do zawartości

[+/- 3000] Pierwszy MTB 27.5 - Porównanie modeli


Piter90

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Uważam że M byłaby lepsza.
Ja też tak myślę... Zwłaszcza jeśli planujesz eksploatować maszynę głównie w terenie... To że zamówiłeś rower nie znaczy jeszcze że musisz go kupić, zawsze możesz zamówić mniejszy jeśli taki uznasz za słuszny. Co do wielkości ramy... jeśli przekrok jest ok to głównie patrz na efektywną długość górnej rury. Kross 21' ma 632 mm , Unibike Evo który przymierzałeś ma 645 mm. Ten parametr określa jak bardzo będzie pochylona/wyciągnięta twoja pozycja na rowerze. Korygować można ja w małym zakresie mostkiem, z tym że z tego co wiem to w Krossie dają krótkie mostki, więc ewentualne dodatkowe skracanie spowoduje odczuwalnie bardziej 'nerwowe' prowadzenie roweru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będę siedział na tej L i przymierzę się do innego modelu Krossa M.

Tylko pamiętaj o tym że Krossy R7 i R8 mają inną geometrię ramy niż pozostałe modele Krossa na 2016 rok, więc przymiarka do innego modelu w rozmiarze M niczego raczej nie wyjaśni... Podstawowe pytanie, to jak i gdzie zamierzasz używać swojej nowej maszyny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do lasu i bardziej agresywnej jazdy 19 " powinno być OK ( zakładając, że nie jesteś " pajęczakiem " z rękami do kolan i nogami do szyi ).

Jeżeli jednak masz baaardzo długie kończyny, to całkiem możliwe że 21 " będzie Ci odpowiadało.

Wydaje mi się, że optymalny mógłby być rozmiar pośredni, którego niestety nie ma w przypadku R7.

Nie zastanawiałeś się nad kołami 29 " :icon_question:

Wtedy 19 " byłoby na bank OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę zarówno po lesie jak i po mieście. Więcej po lesie i bocznych drogach niż chodnikach. Nie jeżdżę jakoś bardzo agresywnie, ale lubię trochę poszaleć i się zmęczyć.

 

Koła 29" raczej odpadają. Mam teraz 26" i dobrze mi się jeździ, więc myślę że 27.5 będzie idealne. Siedziałem na 29" i jakoś mi te koła nie leżały.

 

No i jest problem... nie ma nigdzie M tego R7. W sklepie zaproponowali mi ramę M z R5 na osprzęcie z R7.

Siedziałem dziś na R2 M i R3 L. Nie wiem jak to się ma do R7 ale M R2 był bardziej pode mnie. Chłopak w sklepie też mi doradził M...

 

EDIT:

Znalazłem M 19" w jednym sklepie.... 3400 zł, udało mi się ustalić na 3300 zł.

Brać go czy L za 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dziś na R2 M i R3 L. Nie wiem jak to się ma do R7 ale M R2 był bardziej pode mnie.

 

Ostatnio siedziałem na Unibkie Evo 27.5 2016 rozmiar L. Widzę że długość rury podsiodłowej wynosi tyle samo - 53 cm. Był jak na mnie

To coś tu jest nie tak bo Kross R2 w roz M ma górną rurę 603 mm a Unibike Evo roz L 645mm... co daje 4 cm różnicy = przepaść!!! Więc oba nie mogą być "pode mnie"! Albo preferujesz pozycję na rowerze bardziej wyciągniętą - ścigancką albo bardziej crossową - rekreacyjną...  Musisz sam się określić! A R3 w roz L ma 620 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz zamówić inny rozmiar, nie jesteś zobligowany do kupienia tej konkretnej sztuki... Nie pasuje, to nie - biorę inny. Jak z gaciami - cisną krocze, to biorę inny rozmiar. A nie ma sensu płacić 300 zł więcej w innym sklepie, za to masz już praktycznie cały zestaw akcesoriów - lampki, oliwka, błotniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower dotarł cały i zdrowy, rozmiar M.

Mam nadzieję, że wszystko z nim ok.

Rower niestety nie ma pedałów i tu kolejny dylemat.

 

Pedały platformowe do 50 zł:

-Vp 559

-Wellgo M195

 

Opinie mają dobre. No chyba że macie ciekawsze propozycje do 50 zł.

 

Nie jestem też pewny jaki wentyl u mnie występuje w kole. Albo Dunlop albo inny. Wstawię zdjęcie jak będę w domu bi nie wiem jak tu z telefonu umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na grafiki w Google i chyba rzeczywiście Presta. Czyli potrzebuję przejściówkę z pompki samochodowej.

Albo zainwestuje w taką ręczną żeby zawsze była przy rowerze :).

 

Tak się zastanawiam nad rogami do kierownicy. Np. takie Boplight 85 mm. Czy je się montuje bezpośrednio na chwytach, na tej 'piance' gdzie ręce się opiera?

 

Licznik Sigma Baseline 1200. Powinien być ok nie? Opinie jak najbardziej na plus a większych potrzeb niż jego funkcje nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi bezpośrednio do kierownicy - będziesz musiał skracać chwyty, żeby je zamontować.

Tutaj przykład: 40d900049429d1f4.jpg

 

A jeżeli chodzi o licznik to zastanów się, czy nie będziesz potrzebował podświetlenia. Ja kupiłem bez (Sigma BC 12.12) i teraz żałuję, bo jadąc wieczorem nie mogę sprawdzić chociażby godziny bez zatrzymania się, albo dojechania do jakiejś latarni (chociaż te, szybko mijane, nie zawsze pomagają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze przemyślę z tymi rogami. Trochę szkoda mi ingerować w nowe chwyty.

 

Podświetlenie mówisz? Nie wiem właśnie czy jest mi to potrzebne. Bardziej interesuje mnie przejechana trasa i łączna ilość kilometrów. Ewentualnie maksymalna prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się je na tyle ścisnąć, że dasz radę założyć rogi. Na tym zdjęciu tak to właśnie wygląda - że pianka nie była cięta, a nieco upchnięta i trochę nachodzi na już zamontowany róg.

 

Jak Ci podświetlenie niepotrzebne, to 1200 będzie OK. :) Ma wszystkie niezbędne funkcje, nie ma pierdół typu zaoszczędzone paliwo (jak moja 12.12 - nonsens).

 

P.S.

Nie lubię się tak sam wypowiadać, bo jak się zasugerujesz i coś będzie nie tak, to wina spadnie na mnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...