Skocz do zawartości

[ Nowy napęd ] 3x7 - Korba, kaseta, łancuch


pazdziochhh

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim przypadku jaka przednia przerzutka obsluzy 48x36x26? jak bym przeszedł na system octalink z hollowtech , bez problemu przeprowadze regulacje calego napedu ? włącznie z wszystkimi teoretycznie kombinacjami jakie miał bym zrobic, czyli łańcuch od 9s  do kasety 7s i wymiane korby oraz przerzutki nie dedykowanej do mojego roweru ? sorry za tak dużą ilosc pytan, ale musze miec pewnosc. Wydam prawie 50% wartosci roweru na czesci, wiec musi byc wszystko przemyslane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydam prawie 50% wartosci roweru na czesci, wiec musi byc wszystko przemyslane :)

To raczej mija się z celem pchanie octalinka , wymianę przerzutki itp. (tylko uszczuplisz portfel a spektakularnych korzyści nie osiągniesz). Wymień co konieczne (pasujące do tego co masz) i śmigaj dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje  jakie od was uzyskałem, wybrałem takie o to zestawienie, czesci jakie chce kupic. W zestawieniu dodałem też bacik bo mój sie zagubił :) Myśle ze nie bede załował, kasete wybrałem tańsza niz planowałem, zobaczymy jak sie bedzie sprawowała, najwyzej ją wymienie na hc 50 w przyszłym sezonie, łancuch też  tanszy shimano 9 rzedowy hg 93, planowałem kmc x9.

Planowałem wydac lekko ponad 300 pln, prawie mi sie to udało, dodatkowy koszt jaki mi doszedł to przedni v-brake, klocki oraz bacik, tak bym miał wiekszy fundusz na czesci :) oto  całe zestawienie w pliku jpg.

 

Co o tej konfiguracji myslicie ?


a tutaj zestawienie ze strony centrumrowerowe.pl są tansze kółeczka ale na to konto juz drozsza kaseta hg-50, tylko bez bacika bo nie mają na stanie w sklepie :) to zestawienie 335 pln. Nie które ceny roznią sie miedzy strona a aukcjami na allegro,  która opcje wybrac pierwszą czy drugą ?


Mógłbym jeszcze zaoszczędzić na nie nierozbielanej korbie 30 pln, ale chyba nie warto...

post-185087-0-36224500-1483997463_thumb.jpg

post-185087-0-04080400-1484000307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie parę dni temu jeszcze był Kmc x9 a teraz już go nie widać w sklepie

 

Wysłane z Galaxy S4-i9505 / CM14.1

A wiec tak, kupiłem z lepszą korbą, tzn odkrecane blaty, i lepszą kasetą plus z łancuchem kmc x9.

Wszystko kupiłem jednak na stronie bikestacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łańcucha - kmc x8.99 (silver) polecę. Trwałość na poziomie campy dziewiątkowej. W pełni niklowany. Wykonany precyzyjniej niż x10.

Autor zadowolony z obecnego napędu, nie narzeka na uginającą się korbę, dała radę razem z suportem 10 lat... nierealne na współczesnych komponentach. Ciekawe czy suport się bezproblemowo wykręci.

Swoją drogą osobiście popieram podejscie - jestem zadowolony nie "ulepszam" na siłę. Obwiesić ramę świecidełkami za kilka tyśków nie problem tylko rzeczywista wartość dodana często żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem x9. 93

 

Wysłane z Galaxy S4-i9505 / CM14.1

suport wykrecalem w wakacje, aby sprawdzić jego stan, trochę siły i poszło bezproblemowo, jak składałem posmarowalem gwinty smarem miedziowym, abym na przyszłość się nie silowac :). Co do uginiania się korby to fakt, jak się stanie na pedalach i da gazu :) to czuć jak chodzi, ważę lekko ponad 100kg i wytrzymalo. Co do swiecidelek, to mam super lampkę Led na tył za 5 dolarów z aliexpress, naprawdę jestem mega zadowolony, widac z bardzo bardzo daleka, ładowanie na USB 7h świecenia na trybie flash.

 

Planuje docelowo zrobić turystyka. Muszę dobrać jakiś bagażnik pod sakwy, wybrać sakwe oraz pełne błotniki. Te muszę w pierwszej kolejności nabyć, ktoś. Coś poleci?

 

Wysłane z Galaxy S4-i9505 / CM14.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę, ale z zakupem poczekam do wiosny, muszę znów o wszystkim poczytać :) przeanalizować u wybrać. Najważniejszy teraz temat to błotniki :)

 

Wysłane z Galaxy S4-i9505 / CM14.1

Jakim momentem dokrecac suport? Będę miał klucz dynanometryczny więc można go wykorzystać, chyba że moment nie znaczenia.

 

Wysłane z Galaxy S4-i9505 / CM14.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...