Skocz do zawartości

[Lampka] Montaż do torebki podsiodłowej


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Słuchajcie, obecnie mam taką lampkę:

d98e86432691b074med.png

Niestety jak widać na zdjęciu, jej mocowanie nie nadaję się do zamocowania do torebki podsiodłowej, mam coś takiego z takim mocowaniem lampki:

34dae40400c65181med.jpg

Może polecicie jakąś lampkę rowerową, która będzie się nadawać do zamocowania na takiej torebce podsiodłowej ? Jeśli chodzi o moje wymagania, to zależy mi aby była zasilana na baterię i oczywiście aby jej działanie dawało pewność bezpieczeństwa na drodze, co do kwoty to nie mam jakiś ściśle ustalonych widełków cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walle.

 

Ma tę wsuwkę, co to się zakłada za paseczek w torebeczce. I o ilości bezpieczeństwa też będziesz mógł zapomnieć, bo ta lampka jest wręcz bezczelna w swojej mocy świecenia. Rowerzystom za tobą będzie się padaczka włączała jak się będą za długo w nią wpatrywali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTB niestety moja torebka jest bardziej podłużna i długa, dokładnie to ten model:

65d3bfc0849afb37med.jpg

Druga sprawa jest taka, że sztyca jest u mnie niezbyt wysoko wysunięta i lampka znajduję się praktycznie pod torebką, dlatego obawiam się, że nadjeżdżające auta mogą jej nie zobaczyć, lub co gorsza zobaczyć za późno. Myślę nad polecaną przez Was Walle, oprócz możliwości zamontowania do torebki z tego co widzę ma możliwość regulacji góra/dół, więc jeśli byłaby pod torebką, mógłbym dodatkowo ją jeszcze wyregulować w celu lepszej widoczności, jeśli już wybrałbym Walle, to którą wersję polecacie I czy II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie mówię, że to dobre rozwiązanie dla Ciebie, bo już masz torebkę, ale może ktoś skorzysta : http://allegro.pl/rowerowa-torebka-torba-podsiodlowa-merida-e-bag-i6288702922.html

Dwa w jednym - oczywiście światło nie będzie jakieś porażające, chociaż nie wiem jaka jest widoczność, bo nie oglądam swojego roweru z daleka ( żeby było śmieszniej, to u mnie podniesiony tylny błotnik ją nieco zasłania ).

Plusem dla niektórych taplających się w błocie będzie pokrowiec posiadający przezroczyste okienko w miejscu lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem w 101% przekonany czy do pokazanej torebki podsiodłowej z jej wąskim paskiem do mocowania lampki tak gorąco polecany "WALLE" to najlepszy wybór, z praktyki wiem że bez dodatkowego zabezpieczenia, nie zaryzykowałbym tego, ponadto sama lampka z bateriami jest stosunkowo ciężka i na tym paseczku od torebki będzie się majtać, jak wisielec na maszcie :)

 

Dla autora - zwróć uwagę na to co pozaznaczałem strzałkami, na te szczeliny i odległości.

Jak będzie potrzeba to Ci to pomierzę.

 

 znqyoy.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tyle że pod torebką na sztycy montuję jeszcze błotnik. Lampka ze sztycy wylądowała na tylnym widelcu. Ten model się do tego świetnie się nadaje bo po za solidną obejmą ma jeszcze regulowany kąt świecenie...i nie jest za duża! Polecam http://sklep.biketeam.pl/pl/oswietlenielampki/204-lampka-tylna-cateye-tl-ld130-r-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmieniać lampkę tylko z powodu mocowania?! Eee... weź to jakimś drutem przymocuj, czy zipem... Albo wsadź tak jakąś plastikową nakrętkę i umocuj lampkę poziomo. Ludzie, ależ wy macie problemy - zrobiłbym to po prostu zamiast pisać o tym na forum :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocu, uważasz, że utworzyłem ten temat bo mam taki kaprys ? Moim zdaniem bezpieczeństwo jest najważniejsze, tym bardziej, że jeżdżę wieczorami po słabo, albo wcale nie oświetlonych drogach, ale czy oświetlone czy nie bezpieczeństwo moje i innych na drodze jest najważniejsze. Wracając do Twojej odpowiedzi, Ty sobie montuj na druty czy tam inne żelastwo, ja nie chcę się stresować podczas jazdy i cały czas macać czy mi się lampka nie przykrzywiła, czy wszystko jest o.k.

Kupię Wallego, bo mimo to, że będzie pod torbą, to myślę że i tak jego mocne światło powinno być widoczne dla innych użytkowników drogi, także nie ma co tracić czasu na mierzenie jka, mimo wszystko dziękuję za pomoc i zaangażowanie tobie jak innym którzy pomogli mi w wyborze odpowiedniej lampki i przyczynili się do rozwiązania problemu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nie ma co tracić czasu na mierzenie jka, mimo wszystko dziękuję za pomoc i zaangażowanie tobie jak innym którzy pomogli mi w wyborze odpowiedniej lampki

 

 

Nie ma problemu, sam miałem podobny dylemat stąd zabrałem głos :) bo wiem jakie to denerwujące.

Mam torebki z taką tasiemką i  nie jest proste tam coś estetycznego założyć w rozsądnej cenie.

 

Tasiemka.

2zdotaw.jpg

 

Miejsca za wiele mi tam nie zostało.

2h3zvrr.jpg

 

Fakt Walle było by bardziej odsunięte od sztycy i widoczne, ale jakoś mi się to nie podobało i skończyło się tym że jeżdżę z plecakiem/mi.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można odkręcić od obejmy szyny w które wsuwana jest lampka? Jeżeli tak, to można by przykręcić je do tylnej ścianki torebki. Oczywiście przez jakąś podkładkę (w środku torebki) żeby usztywnić ściankę. Kawałek prostokątnego tworzywa sztucznego, trochę większego od mocowania lampki powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...