Skocz do zawartości

[licznik] Problem z Sigma 12.12 STS - synchronizacja


solar21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z licznikiem Sigma 12.12 STS (bezprzewodowy).

Przez pół roku działał bez problemów. Dwa tygodnie temu wymieniłem baterie, bo już przy 0-1C odświeżanie ekraniku zajmowało mu 20-30 s. I problemy się zaczęły.

Gdy rower postoi (np. noc, albo 8h w robocie) i licznik przejdzie w stan uśpienia, startuje normalnie i działa. Jednak po jakimś kilometrze przestaje zliczać. Najpierw po prostu wyświetla 0 km/h, po paru minutach zera zaczynają migać - brak synchronizacji. Ręczny reset nic nie daje - nie może się zsynchronizować. Gdy znów odstawię rower na jakiś czas, znów zaczyna działać normalnie - wydaje mi się, że wystarczy te parę minut, żeby licznik usnął, aby po autostarcie zaczął przez chwilę zliczać.

Próbowałem z 3 nowymi Duracellami, 1 Panasonikiem w różnych konfiguracjach i wciąż to samo. Licznik i transmiter są w tych samych miejscach, co przez ostatnie pół roku, magnes jest 3-4 mm od czujnika, gdy kręcę kołem, słychać piknięcia transmitera, ale działa tylko na początku jazdy.

W sieci spotkałem w kilku miejscach podobny problem sprzed kilku lat, ale jedyne rozwiązanie to kontakt z Sigmą. Ktoś może współcześnie walczył z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nowe wszędzie. Mierzyłem nawet voltomierzem (choć na stronie Sigmy piszą, że to nie jest miarodajne) i jedna (nowa) miała poniżej 3 V, ale pozostałe 3,14 V i przekładałem je na różne sposoby. Wcześniej czujnik miałem dalej, koło 1 cm od magnesu i wszystko działało. Spróbuję jeszcze zbliżyć. Tylko dziwne to, że początkowo działa i przestaje w czasie jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...