Skocz do zawartości

[Napęd] SHIMANO Alfine. Gdańsk


topol

Rekomendowane odpowiedzi

Was drodzy forumowicze proszę o dyspute.Temat serwis,przegląd.

Wiem,że nie każdy powinien tam zaglądać.

Więc kto? Znacie osoby,które po serwisie alfine,a ponownie go składały i banglało?

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy jakiejkolwiek planetarki nie rozbierałeś... ,no to Alfine na pierwszy raz to nie jest dobry pomysł. Taki przykład: jak pierwszy raz rozbierałem Nexusa7, to potem po złożeniu,choć wydawało mi się że dobrze to zrobiłem,miałem zamiast drugiego biegu jeszcze jeden czwarty,i choć wiem jak rozłożyć i złożyć to dokładnie nie potrafię opisać jak biegi tam się przerzucają. Tak więc niespodzianki jakieś mogą być.

Ale zasadnicze pytanie. Musisz?  Ale wyjąć tylko wkład i powciskać smaru to w zasadzie nic wielkiego,a potem tylko dobrze naregulować konusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzacje ma zdaje się Wysepka, ale kilka lat temu mało pochlebne opinie słyszałem na temat poziomu wyszkolenia. Może przez ten czas się wyrobili.

Miałem kontakt z zapaleńcem piast planetarnych w Rock and Road (Oliwa przy Krzywoustego, pawilony niedaleko PKP) ale ostatnio jak pytałem, to już nie robi. Można zapytać się czy się nie reaktywował. Miał doświadczenie chyba z większością piast na naszym rynku.

 

U Tysara zapewne nie będą się bali ale mam drobny niesmak po tym jak bez potrzeby ruszyli też hamulec rolkowy i przy pierwszym montażu zrypali sprawę (nierówno chodził) i musiałem jeszcze raz podjechać na poprawkę. Przegląd piasty (inter8) zrobili ok. Jak kupowałem 6 lat temu piastę, to jako jedyni bez zająknięcia powiedzieli, że nie będzie problemu z serwisem. Wysepka wtedy stwierdziła, że co najwyżej 3 biegowe zrobią ;)

 

Innych doświadczeń nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...