Skocz do zawartości

[do 2000] Jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam jeśli zły dział. Jestem kompletnym laikiem i potrzebuję pomocy w wyborze roweru, nie chce dać się oszukać i chciałbym rady kogoś kto ma pojęcie o kupnie i doborze roweru.


 


Mam 200cm, ważę nie całe 90kg i poszukuję roweru do jazdy głównie po mieście. Posiadam rower Kross hexagon x3 i jestem z niego bardzo nie zadowolony, poza tym, że jest na mnie za mały(kupiony lata temu z głupoty) to od początku nie podobało mi się działanie przerzutek i jazda nim. Oglądałem i czytałem co nie co w internecie to moim zdaniem na moje potrzeby nada się rower crossowy. Podoba mi się Kross evado od 3 do 5.0, ale mam ograniczony budżet i też nie chce bajerów, które mi się nie przydadzą. Nie mam pojęcia nt innych marek i dlatego piszę tutaj przytłoczony ilością ofert. Wolałbym przed kupnem rower zobaczyć, dotknąć. Boje się zamawiać rower w internecie a jestem z Trójmiasta. Mój budżet to 2000zł, oczywiście im taniej tym lepiej. Nie wiem jak zacząć, co robić. Myślałem o jeżdzeniu po sklepach ale nie mam wiary w szczerość, że proponują mi dobrze a nie to co zalega.


 


Pomocy!


 

 

 

 Przepraszam administratorów za nie zauważenie tego działu i pisanie na głównym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower głównie do jazdy po mieście. Musiałbyś byś to doprecyzować. Kros to dobry wybór na miasto, ale dobrym wyborem jest też damka, a ja bym dla siebie wybrałbym 29er. Hexagony to rowery które mają być przede wszystkim jak najtańsze, nawet producent podaje, że nie nadają się do sportowych zastosowań, czy jakoś tak.  Jednak w twoim budżecie to ciężko będzie znaleźć coś znacząco lepszego od Hexagona. Wybierając krosa szukałbym coś jak najprostszego. Im więcej elementów, bajerów tym ich jakość gorsza i się szybciej zepsują. Ważne też jest żebyś przed kupnem mógł na rowerze się przynajmniej przejechać. Lepiej będzie Ci się jeździć na rowerze, który będzie dobrze do Ciebie dopasowany na gorszych częściach, niż na rowerze na lepszych częściach ale z niepasującą ramą. Zakładam że X3 dawno nie widział żadnego serwisu i nawet przez stare pancerze przerzutki mogą źle chodzić, po za tym możesz się szybko męczyć tylko dla tego, że jest za mały. Jeśli nie jesteś jakimś demonem prędkości i chcesz jak najmniej dłubać przy rowerze to za 2000 zł możesz mieć aluminiową damkę z Nexus 7 i amortyzatorem. Praktycznie bezobsługowa przerzutka, a biegi możesz zmieniać nawet w miejscu. Jak skrzynia biegów w samochodzie. Oczywiście znalazło by się pewnie też coś z męską ramą. Po za tym może nawet bez amora, bo w tym przedziale to pakują raczej pseudo-uginacze, które pracują jak by ich nie było a rower kilo cięższy. Dobrze też gdybyś mógł przejść się po sklepach, gdzie mógłbyś kupić rower i napisać marki i modele rowerów, które przypadły by Ci do gustu. Dobrze też znać rocznik, bo w tym roczniku model o tej samej nazwie może mieć inne części niż rower z tamtego roku. Sam pracowałem w sklepie i mieliśmy trzyletnie nowe rowery. Mógłbym na koniec zaproponować jeszcze coś w tym stylu

http://www.romet.pl/Rower,ART_NOVEAU_3,10,719,720,14608,2017.html

Obsługi prawie zero, przerzutka, która zawsze działa, szkoda, że tylko trzy biegi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podobają mi się rowery typu Kross evado 3,4 i 5.0.

 

Na takim jak zaproponowałeś wyglądałbym po prostu śmiesznie bo mam 25 lat. Jestem w stanie co nie co dorzucić do tych 2tyś ale bardziej chodzi mi o jakieś mniej znane marki, żeby im marży nie opłacać(wyczytałem ze dobry osprzęt maja Kands i Lazaro). W skrócie chcę mieć coś nie koniecznie super ale też nie najgorszy szrot jak w x3. Gdybym miał się spłukać to kupiłbym evado 6 albo 7 bo takie mi się strasznie podobają. W x3 np pękła mi tylna oś i fajnie byłoby mieć cos konkretnej firmy. Jeśli chodzi o jazde, to do pracy i na wycieczki po głównym ulicach, czasem ścieżki rowerowe leśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wycieczki i to w lesie to kros będzie przyjemny. Osie będę takie same jak w X3 tylko z lepszych materiałów. Ja mam takie w dwóch rowerach i nigdy mi się nawet nie zgieła ta oś, ale klienci przychodzili z połamanymi w budżetowych rowerach. Nie wiem jakie w tedy były piasty w Hexagonach i Evado, ale teraz X3 i 3.0 mają podobne. Nie wiem też jak wypada jakościowo hamulec w 3.0 ale na pewno lepiej niż ten w X3. W 3.0 jest Shimano, a w X3 jakiś chinol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jakie w tedy były piasty w Hexagonach i Evado, ale teraz X3 i 3.0 mają podobne.
Podobnie to bym nie powiedział , Hexagon X3 jest pod wolnobieg http://www.kross.pl/pl/2017/mtb/hexagon-x3 a Evado 3.0 już z kasetą http://www.kross.pl/pl/2017/cross/evado-3-0

 

@@MaciejT92 np. Kands Avangarde http://allegro.pl/kands-avangarde-czarno-niebieski-21-hydraulika-i6663789717.html sprzętowo lepszy od Evado 3.0 (hamulce hydrauliczne, napęd 3x9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją myśl? Czemu śmiesznie? Uważasz że trekingi to dla starych ludzi tylko?  

W żadnym wypadku, źle to ująłem. Taki rower to nie mój typ.

 

Dzięki za propozycje. Jedno pytanie, czy przypadkiem kupowanie w internecie nie jest ryzykowne? Te pieniądze nie przyszły łatwo i wole widzieć co biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedno pytanie, czy przypadkiem kupowanie w internecie nie jest ryzykowne?

W przypadku zakupu przez allegro masz "Program Ochrony Kupujących" tak więc zakup jest dość bezpieczny , minusami są brak możliwości przymiarki , mimo zapewnień zazwyczaj po złożeniu wymaga minimalnej regulacji no i w razie skorzystania z gwarancji potrzeba wysyłki. Największy plus to zazwyczaj zdecydowanie niższa cena niż w sklepach stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

 

 

Jedno pytanie, czy przypadkiem kupowanie w internecie nie jest ryzykowne? Te pieniądze nie przyszły łatwo i wole widzieć co biorę.

 

 

Ja swojego Kandsa brałem z Allegro, bo było zdecydowanie taniej i większy wybór rozmiarów, modeli, etc. Oczywiście przed zakupem zrobiłem kilka rundek po stacjonarnych sklepach rowerowych i przymierzyłem kilka rowerów o podobnej geometrii, aby upewnić się co do rozmiaru ramy i czy mi będzie w ogóle trekking pasować. W sumie jak się mega pozytywnie podejdzie do tematu z uśmiechem na twarzy to można się nawet zaprzyjaźnić z ludźmi z okolicznych sklepów. U kilku sprzedawców udało się nawet kawalątek przejechać/ zrobić jazdę próbną co też polecam. Gorąco polecam przymiarki przed decyzją/ zakupem. Sprawdzić paczkę w obecności kuriera, jeśli zakupisz w sieci. 

 

Rower użytkuję od 3 lat, sam bardzo regularnie serwisuję i jak dotychczas zero problemów. Oczywiście niektóre graty typowo eksploatacyjne, jak łańcuch, klocki, etc. z czasem do wymiany, jak również to co z czasem (co oczywiste) mi nie pasowało: siodło, oświetlenie. Regulacje obowiązkowo na starcie. 

 

Kombinowałem z Cossami, fullami... Zależało mi na czymś co jednocześnie nada się do miasta, od biedy na twardsze leśne trakty, trochę polne i łąkowe drogi - jak to w życiu bywa, nie zawsze wiesz gdzie trafisz ;) Najfajniej jest przez 60% trasy wycieczki nie wiedzieć gdzie się jest. Zdecydowałem się na trekkinga od Kandsa (zdaje się produkuje ta sama firma co markę Lazaro) dzięki temu forum i opinii użytkowników tegoż forum. Nie żałuję :)

 

Myślę, że w Twoim przypadku rozsądnym wyborem byłby rower typu cross? Niektórzy twierdzą, że cross to w sumie taki trekking o bardziej sportowej charakterystyce i bez dodatków typu błotniki, bagażnik, dynama w piaście i oświetlenia, ale ja tam nie wiem ;) Aczkolwiek przy Twoim zapotrzebowaniu (jak piszesz: "do pracy i na wycieczki po głównym ulicach, czasem ścieżki rowerowe leśne"), kto wie, może trekking... Z rowerem, jak z ubraniem, zawsze lepiej przymierzyć, co jeszcze raz gorąco polecam ;) 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie Kross'a i zapronowano mi Kross Evado 5.0 2016 za 2200zł. Moim zdaniem to dobra cena, mogę prosić o czyjąś opinie ?


Oprócz tego Unibike Crossfire Disc za 2350 z rabatem 3-5%

GT Transsero 3.0 za 2500zl

Merida Big.nine 100 za 2250zł

 

Najbardziej skłaniałbym się ku kross'owi bo mam jakiś niezrozumiały sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobne wymagania jak autor, podobny wzrost i waga, z tym że celuje w rower 21" oraz rozmiar kół maksymalnie 26" (w przyszłości chciałbym zbudować rower elektryczny na tej bazie), na razie miałby służyć w dojazdach do pracy, weekendami jakieś dłuższe wycieczki, budżet to 2000 zł. 

Który z wybranych będzie najlepszą opcją ?:

1. http://allegro.pl/kross-level-a5-a4-21-l-deore-avid-25-i6593861439.html

2. http://allegro.pl/rower-26-kands-energy-1500-m-mtb-czarno-zielony-i6554104181.html

3. http://allegro.pl/rower-corratec-x-vert-26-motion-2014-21-promocja-i6507750227.html

4. http://allegro.pl/hydraulika-full-alivio-lazaro-generation-v3-men-i6658802754.html

5. http://allegro.pl/rower-romet-rambler-6-0-26-2015-wyprzedaz-i6657397979.html

Proszę o pomoc w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...