Skocz do zawartości

[ok 4000] MTB do jazdy po Beskidach, składany


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tylko zastanawia jedno aczkolwiek mogę się mylić. Czy ten rower został kupiony w fabrycznej specyfikacji i mu zmienili to i owo czy poskładany od podstaw na tej ramie. Obstawiam to pierwsze ale głowy nie daję. No i jak u licha gdyby kupił fabrycznie nikt tam nie "wypersfadował" mu tego co robi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tam nie "wypersfadował" mu tego co robi??

 

jak klient płaci i chce to co będą gadać :D ogólnie to ten napęd wymiata a przełożenie 24/46 to ogólnie kosmos xD lepiej z buta pchać niż jechać na takim czymś.... a i jeszcze te alivio jako zatrzymywacze na góry :D z całym szacunkiem chłopie ale tu nam jakiś cyrk odwaliłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klient płaci i chce to co będą gadać :D ogólnie to ten napęd wymiata a przełożenie 24/46 to ogólnie kosmos xD lepiej z buta pchać niż jechać na takim czymś.... a i jeszcze te alivio jako zatrzymywacze na góry :D z całym szacunkiem chłopie ale tu nam jakiś cyrk odwaliłeś :P

Skoro powiedział im to samo co napisał tutaj to zamknęli buzię, pozmieniali kilka rzeczy, przytulili kilka fajnych złotówek a stan magazynowy uległ pomniejszeniu :)

Jedna i druga strona zadowolona. Przynajmniej na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klient płaci i chce to co będą gadać :D

 

Klient jak chce kupić to i tak kupi jak się uprze. Tyle tylko, że tutaj mamy zmianę geometrii a na to mało kto idzie na samym starcie. Kłania się gwara jak coś rypnie. My piszemy, tam coś zasugerowali to może by się chłopina zastanowił. Tak sobie gdybam. 

 

Co do szpejów to nie ma szans by w tej kwocie fabryka wypuściła na czymkolwiek z XT 11sp. Posądzam, że było kompletne SLX 11sp. I teraz wymienił cały napęd bez korby?? Po jakiego grzyba?? Tarcze też się nie zgadzają bo nie Cube co wsadzi najtańszą stal do roweru za 5K. Hydraulika też nie gra bo dawali odpowiedniki Deore z serii 500-et. Piasty Novateca?? Dla mnie to wszystko to jakiś czeski film. Tak jak by gość wpadł do sklepu i poskładali z tego co pozostawało na magazynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że 29er jest od niedawna nieoficjalnym standardem t

 

Tak zupełnie na marginesie - że co?! :)))

29 to miał być nowy standard gdzieś tak około 2012 roku... A teraz nawet Specialized - największy prorok koła 29 - podwinął ogon pod siebie i jednak dał sie przekonać do 27.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

29 to miał być nowy standard gdzieś tak około 2012 roku... A teraz nawet Specialized - największy prorok koła 29 - podwinął ogon pod siebie i jednak dał sie przekonać do 27.5

 

Podobnie jak GT. Ale Nino jednak zrobił przesiadkę na 29er. Tak czy inaczej, pisałem w kontekście 26er. Czyli, teraz standardem są 27/29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 29er z ośką 9mm z przodu, zacny rower, Specialized Camber, tarcza 203mm dzwoniła, że wstyd było jeździć :)

 

a co do tego wehikułu, nie jest tak źle, kolega zmądrzeje, zrobi amortyzator na 100mm, obniży mostek, dotnie rurę, zmieni kasetę i będzie całkiem fajna maszyna xc.

Choć ja bym jej w życiu nie kupił ale każdy ma swoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miekka, niepolecana, nikomu niepotrzebna os i 110kg mojej wagi w najnerze. Jak wchodze z duza predkoscia w ciasne zakrety to potrafi zaszelescic, ale dzwonienie przy tarczy 180mm i 100mm Rebie jest mi calkowicie obce. Tak, ze nie warto generalizowac. Oczywiscie gdybym mial wybor w tej samej cenie to bralbym gruba.

 

aaaa, tarcza SLX Centerlock, moze tu tkwi problem vs pelna stal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sztywna os przy zwyklej jezdzie jest tak przydatna jak 10 zl przy zakupie nowego auta z salonu ;)

 

Jak chcesz tego tupu stwierdzeniami uwiarygodnić to co zrobił to słabo to jest. Nie ma znaczenia czy jest przydatne czy nie tylko, że jest już standardem w pewnej klasie amortyzatorów. Ciekawe czy jak by zamiast tego Raidona był XCR air to też łatwo przychodziły by tego typu tezy. Sam mam Rebę na szpilce ale składane to było jak oś sztywna dopiero się popularyzowała. Generalnie gość za tą kasę mógł mieć zaj...sty sprzęt gdyby kupił odpowiednią ramę i resztę gratów a wybrał jakąś mozajkę. 

 

Aby zmądrzeć trzeba mieć porównanie i nie zamykać się na "nowe'. Jakoś to kiepsko widzę u kogoś kto stanowczo twierdzi, że 29er wprowadzono by uprawiać turystykę pieszo-rowerową. 

 

A czy to co kupił jest złe?? No jest i to nie podlega dyskusji. Nawet baardzo złe. Widzę tutaj jakby siebie z 10 lat w tył. Też zagorzały konserwatysta. Pierdyknięty byłem nawet do takiego stopnia, że mając kasę wsadziłem RS Judy zamiast Reby bo mi przecie starczy. Skapowałem się, że coś jest nie halo dość szybko ale "przetrawienie" tego na decyzję o nowym amorze trwało 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tego tupu stwierdzeniami uwiarygodnić to co zrobił to słabo to jest. Nie ma znaczenia czy jest przydatne czy nie tylko, że jest już standardem w pewnej klasie amortyzatorów. Ciekawe czy jak by zamiast tego Raidona był XCR air to też łatwo przychodziły by tego typu tezy. ...

Ok. Niezbyt precyzyjnie to ująłem. Na mysli miałem oś tylną bo mam nadzieję że przód został w nią zaopatrzony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...