Skocz do zawartości

[sprężyna] Poszukiwanie twardszej sprezyny do Manitou black elite 80mm 2002r


kamikadze2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozebrałem amora jak na foto. Jest tam jedna sprężyna (czerwona- jak sądze negatywna). Czy to od niej zależna jest twardosc amora?

niezaleznie ile dopompowałem amor był mega miękki. Jest szansa na znalezienie takiej sprezyny o innej twardosci czy to gdzie indziej moze lezec problem?

 

Pozdrawiam

post-173222-0-04250500-1482847889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że dobrze pompowałeś?

Mam taką pompkę i kiedyś miałem problem z pompowaniem nowego Raidona. Uszczelka głowicy blokowała przepływ powietrza - ciśnienie na manometrze rosło, ale powietrze nie opuszczało węża pompki. Musiałem w końcu utrafić pewien punkt między wciśnięciem zaworka, a całkowitym zaciśnięciem się uszczelki na "bolcu". Ciekawe, że u mnie w Rock Shox nie mam problemu z pompowaniem.

 

Wydaje mi się, że coś zdecydowanie jest nie tak, bo 190 PSI to ogromne ciśnienie i amortyzator powinno zamienić w kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone to były medium. Obstawiam, że do tak starego amortyzatora raczej nic już nie dostaniesz.

Wnętrze wygląda dość podobnie do systemu mars air, czyli połączenie sprężyny stalowej i powietrznej. Za część skoku odpowiada sprężyna stalowa a za część powietrzna.

Popatrz tu: http://activia.sgl.pl/czesci/czesci-zamienne/sprezyny/sprezyny/37 może coś dopasujesz.

Ile ważysz? Przy około 82 w górę pewnie będzie dobra x-firm. Przynajmniej ja taką mam i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka raczej ok. Ustawienie sagu wskazywało na odpowiednie napompowanie. Podczas jazdy poprostu było czuć miękkość. Lubi bardzo nurkować i jest czuły az zbytnio.

Tak jak pisze Hanzo- w tych modelach na twardosc pracowała sprezyna plus cisnienie. Ważę 88 + jakis bagażyk na plecy wiec zdecydowanie cos twardszego trzeba znalezc. Dzięki za stronkę ale nic tam mi nie podchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...