Skocz do zawartości

[sztywny widelec] Dylemat z rurą sterową


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem i wesołych świąt :)

 

A teraz do tematu. Planuję nowy projekt na starej stalowej ramie. Oryginalnie były tam klasyczne stery, ale chcę założyć ahead'y. Same stery z Force'a można dostać, ale gorzej jest z widelcami sztywnymi z 1" sterówką bez gwintu. I tu pojawia się dylemat:
Mogę kupić wideł z długą gwintowaną sterówką i odciąć gwintowaną część. Czy jeśli wysokość główki ramy nie będzie stanowiła przeszkody, to będę mógł spokojnie założyć 1" mostek ahead?

Logiczne myślenie podpowiada, że tak, ale wolę się upewnić. Może ktoś z Was robił coś takiego i może się wypowiedzieć. A jeśli nie będzie się dało, to może wiecie gdzie kupić sztywny widelec z 1" sterówką bez gwintu pod koło 26" z piwotami (lub pod większe koło, np. trekingowy/cossowy, z mocowaniem na tarczówkę). Będę wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te widelce od Accenta na 90% mają gwint o dł 110mm przy trzonie 240.... nie nadają się pod przeróbkę na a-heada. A-heda możesz założyć na docięty widelec, ale mostek nie może być osadzony na gwincie- widziałem taki ścięty widelec z mostkiem a-heada. 

 

Dzwonić przed zakupem i upewnić się !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszystkim za pomoc, teraz mam już pewność.

@@woojj, Właśnie też mi się wydaje, że to jest błąd i te widelce mają 110mm gwintu. Ale skontaktuję się ze sklepem i dopytam.

 

PS. Jak tylko uda mi się znaleźć widelec, to można się będzie spodziewać niestandardowego projektu z nutką gravelowo-bikepackingową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od CR i niestety:

 

Witam,

Niestety jest to błąd w opisie produktu na naszej stronie – widelec posiada gwint

 

No cóż - pozostaje mi kupić stery, założyć je i zmierzyć ile wyjdzie (bo zewnętrzne miski dodadzą trochę wysokości). Jak mi się uda, to napiszę co i jak, żeby zostało dla potomnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...