Skocz do zawartości

[hamulec] shimano br-m395 - wymiana oleju i odpowietrzanie


arecki1338

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna jakość wykonania? A co tam ma być takiego świetnego? 2 strzykawki i rurka= 3 zł. Olej Shimano 100ml na Allegro z przesyłką 16,5 zł. Czyli łącznie niecałe 20 zł za to samo + większą ilość oleju.

 

Ja jestem zwolennikiem rozwiązań dostosowanych do roweru, ale takie zestawy to jest zwykłe wywalanie kasy w błoto. Powiem więcej, Shimano nie ma oficjalnego zestawu a jedynie lejek który kosztuje około 15 zł. Więc nawet dodając lejek to nie wyjdzie nam cena tego "wspaniałego" zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świetna jakość wykonania? A co tam ma być takiego świetnego? 2 strzykawki i rurka= 3 zł. Olej Shimano 100ml na Allegro z przesyłką 16,5 zł. Czyli łącznie niecałe 20 zł za to samo + większą ilość oleju. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań dostosowanych do roweru, ale takie zestawy to jest zwykłe wywalanie kasy w błoto. Powiem więcej, Shimano nie ma oficjalnego zestawu a jedynie lejek który kosztuje około 15 zł. Więc nawet dodając lejek to nie wyjdzie nam cena tego "wspaniałego" zestawu.

 

Dokładnie jak piszesz. Ja też jakiś czas temu odpowietrzałem oba hamulce pierwszy raz w życiu i robiłem to zwykłymi strzykawkami z apteki oraz gumową rurką ze sklepu motoryzacyjnego. Wszystko poszło bardzo sprawnie bez żadnych niespodzianek, trzeba tylko dobrać odpowiednią średnicę rurki, żeby ciasno siedziała na strzykawce i zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna jakość wykonania? A co tam ma być takiego świetnego? 2 strzykawki i rurka= 3 zł. Olej Shimano 100ml na Allegro z przesyłką 16,5 zł. Czyli łącznie niecałe 20 zł za to samo + większą ilość oleju.

 

Ja jestem zwolennikiem rozwiązań dostosowanych do roweru, ale takie zestawy to jest zwykłe wywalanie kasy w błoto. Powiem więcej, Shimano nie ma oficjalnego zestawu a jedynie lejek który kosztuje około 15 zł. Więc nawet dodając lejek to nie wyjdzie nam cena tego "wspaniałego" zestawu.

Shimano posiada dwa zestawy do odpowietrzania. Oprócz tego możesz kupić też sam lejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to akurat jest zaleta, co nie zmienia faktu że na polskie warunki cena jest z kosmosu. No ale nie ma o czym gadać, ktoś ma kasę to kupi a jak nie to też sobie da radę  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...