Skocz do zawartości

[Licznik] Na treningi


Wojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Do tej pory jeździłem na prostym, przewodowym liczniku Sigmy. Chcę jednak od nowego sezonu trochę bardziej kontrolować trening i zbierać dane do analizy.

Funkcje, które mnie interesują:

- prędkość oczywiście

- pomiar tętna

- jazda w ustalonej strefie tętna (niekoniecznie ale to byłby dobry dodatek)

- pomiar kadencji (niekoniecznie)

- średnia moc (wiem, że to nie są realne wyniki, jednak jeżeli licznik kalkuluje tą moc w miarę powtarzalnie to można wykorzystać ten parametr do oceny intensywności treningu)

- podświetlenie

- zgrywanie danych na PC (może być po każdej jeździe)

- bezprzewodowy

 

Niepotrzebne mi są wysokościomierz, GPS, temperatura itp.

 

Budżet: maks 500zł.

 

Moje typy:

- Sigma ROX 6.0

- Sigma BC 23.16 STS (premiera na początku 2017)

 

Chce uniknąć moim zdaniem dość kłopotliwych rozwiązań ze smartfonem, chce mieć te dane wyświetlane na kierownicy na niezbyt dużym ekranie. Teraz czas na pytania:

 

Jakie liczniki o takich parametrach proponujecie? Nie bronie się przed rozwiązaniem w stylu osobno licznik i pulsometr o ile będą zamontowane na kierownicy, ale podejrzewam, że lepiej mieć wszystko na jednym urządzeniu. Nie znam zbyt dobrze oferty innych firm, nie wiem również jak z ich jakością. Właściwie to byłem zdecydowany na 23.16 STS, ale do premiery jeszcze chwila więc postanowiłem założyć temat i podyskutować

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Sigmie ROX 6.0 jest cały duży temat - poszukaj, poczytaj.

Jeśli nie chcesz wysokościomierza, to jest nieco tańsza ROX 5.0

Żaden z tych liczników nie poda Ci "mocy".

Podświetlenie jest oczywiście tylko chwilowe po naciśnięciu któregoś przycisku, więc jak w każdym innym liczniku jego przydatność w czasie jazdy jest iluzoryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trenowania wystarczy Ci na liczniku tetno, średnie tetno z okrążenia i czas okrążenia, w domu planujesz trening co będziesz robił w jakich strefach. Prędkość moim zdaniem nie jest potrzebna do trenowania bo trenowanie na średnia prędkość to nie trenowanie :) najlepiej kupić coś co można zgrać do kompa i mieć jakieś porównania , polecam program golden cheetach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podświetlenie jest oczywiście tylko chwilowe po naciśnięciu któregoś przycisku, więc jak w każdym innym liczniku jego przydatność w czasie jazdy jest iluzoryczna.

Z podświetlaniem to się nie zgodzę, często trenuje po zmroku i korzystam z podświetlania na garminie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nadchodzącej sigmie 23.16? W porównaniu do ROX 6.0 na plus jest na pewno większa pamięć. Nie wiem tylko jak będzie z jakością połączenia, czy sigma wykorzystuje tą samą technologię w serii ROX i Topline?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia Garmina niestety po za budżetem zdaje się, pewnie z uwagi na GPS który jest mi kompletnie zbędny (w razie czego jest telefon). Najprawdopodobniej zatem wybiorę coś z modeli które podałem na początku, mam nadzieję że testy tej nowej Sigmy szybko się pojawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się ze swoim pytaniem do tego tematu, żeby nie zakładać nowego. Szukam podobnego licznika co autor. Znalazłem takie dwa liczniki: http://www.cateye.com/en/products/detail/CC-PA500B/ oraz http://www.cateye.com/en/products/detail/CC-RD500B/ Są one o tyle ciekawe, że mimo, że nie mają GPS to mogą korzystać z GPS w telefonie co powiększa ich funkcjonalność. Ponadto ich czujniki łączą się przez bluetooth i uważam, że to zaleta w stosunku do Sigmy ROX 5/6. Mam jednak pewne wątpliwości. Wie ktoś może czy te liczniki współpracują wyłącznie z sensorami od Cateye czy mogę kupić dowolny czujnik kadencji/ prędkości i pulsu na bluetooth? Druga kwestia to jak wygląda niezawodność łączności przez bluetooth względem ANT+ czy STS Sigmy? Ponadto czujniki na bluetooth mógłbym wykorzystać do treningu na trenażerze, parując je ze smartphone. Co sądzicie o tych licznikach? Ktoś może korzysta z któregoś z podanych? Cenowo nie wygląda to chyba najgorzej, bo tańszy widziałem za ok. 250 zł bez czujników. Bez dokupienia dodatkowych czujników będzie podawał tylko prędkość na podstawie GPS z telefonu. Czujniki dedykowane są niestety dosyć drogie, ale jakby było możliwe podłączenie czujników innych producentów to cenowo mogłoby być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować więc muszę napisać post pod postem. Napisałem maila do jednego ze sklepów odnośnie możliwości sparowania licznika Cateye z czujnikami innych firm. Dostałem odpowiedź, że można korzystać z innych czujników bluetooth. Ta wątpliwość została rozwiana. Wygląda na to, że ta seria liczników Cateye jest całkiem obiecująca. Ciekaw jestem tylko jak wygląda sprawa łączności przez bluetooth. Nie gubi się sygnał podczas jazdy może ktoś ma jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...