Skocz do zawartości

[amor]Manitou minute zmiana skoku 100-120 -dobra cena?


popio

Rekomendowane odpowiedzi

czy w tym amorze da rade zmenić skok na 120mm?

cena dobra i amor tez a szukam pod rame 120 wiec czy gra warta zachodu?

https://www.bike-discount.de/en/buy/manitou-minute-29-ts-air-100mm-qr-15mm-tapered-581623/wg_id-6805


czy to dobra cena za ten amorek? jestem zielony w temacie widelcow...

i czy to jest wersja OEM - wyciągnięta z roweru?

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaryzykuje i go kupię jezeli nie bedzie mozliwosci zmiany skoku , zmienie rame . Musze juz cos kupic a cena mnie przekonuje, jedne co mnie martwi ze malo opini na temat minut w necie szczegolnie tej , nic o niej nie wiem ,oby nie byl to przyslowiowy kot w worku.

zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epixon gorszy? i droższy i activia chyba ich juz  nie ma ... serwis manitou podobno prosty i latwy ,kazdy serwis sobie poradzi. roznica 400 pln spora dla mnie , mialem zalozenie dac ponizej 1000 i tu takie zalozenie staje sie realne.

 


z poglosek zlyszalem ze minuty to dobre amory ale to tylko pogloski nie wiem ile w tym prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manitou to dobre widły ale w obrębie jednego modelu występuje mnogość wersji (lepsze i gorsze ale tu musiałby się wypowiedzieć ktoś kto w tym głębiej siedzi).

Generalnie tragedii z amorem 100mm w twojej ramie nie powinno być skoro z tego co pamiętam założyłeś do niej dość krótki sztywny wideł i nie narzekałeś na trakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie TS Air nie powinno być konieczności wymiany górnych goleni (powinny wystarczyć na styk), za to na pewno trzeba wymienić pręt kompresji.

 

Golenie górne muszą być zmieniane w wersji ze sprężyną Mars Air ponieważ mają inną budowę wewnętrzną.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co napisać ? generalnie Manitou to dobre amortyzatory w rozsądnych cenach łatwe w obsłudze, trwałe. Wersja TS Air ma bardziej sportową charakterystykę (bardziej sportową niż wersja Mars Air) , niestety wadą Manitou jest brak prostej możliwości zmiany skoku w wielu modelach.

Cena 206 Eur jest bardzo dobra ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał @@Rulez obejdzie się bez wymiany goleni , ale pewne elementy jednak trzeba wymieniać (w innych amorach robisz to tylko przekładając podkładki lub przebijając nity).

Przyjdzie założysz to zobaczysz , może przypasuje ci taki jaki jest.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na wzajem, wesołych świąt.


@@Rulez, a jak to jest to jest z tymi wersjami Manitou Minte ? bo z tego co zdążyłem sie zorientowac to są trzy - Comp , Elite , Pro z tym ze ja zupelnie nie wiem jaka wersja jest ten kupiony przez mnie ,wiem tylko ze to sprezyna ts air - ale o niej tez za wiele nie wyczytalem

 

To się zmienia w różnych rocznikach, obecnie - z tego co jest na stronie, wszystkie wersje mają Mars Air (tak było wcześniej), i to jest najlepsza sprężyna dla Minute, dla ISO Air i TS Air jest widelec Marvel - czyli sprzęt bardziej XC.

A właściwie Marvel ma obecnie tylko sprężynę ISO - czyli "lepszą" wersję sprężyny TS Air, a sprężyna TS Aie wróciła do widelca R7, oraz jest w M30.
 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, nie kliknąłem odpowiednio, w każdym bądź razie sprężyna TS Air jest najbiedniejszą wersją sprężyn powietrznych, Mars Air jest z tych trzech najbardziej czuła.

Chwilowo była też wersja Minute z ISO Air.

 

Nie wiem czy dostępny jest w handlu pręt kompresji TS Air do skoku 120 mm, więc przeróbka może nie być taka prosta.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...