Skocz do zawartości

[Wieszak rowerowy] Wieszak na rower i narzędzia


MT3CH

Rekomendowane odpowiedzi

Macie mnie Panowie. Skoro moje badanie rynku spaliło na panewce, to postaram się odpowiedzieć na niektóre wasze twierdzenia.

 

@grande1970

Bardzo chciałbym żeby wartość samego arkusza blachy wynosiła 30zł. Gdzie tam cięcie, gięcie, piaskowanie, proszkowanie.

 

@Quell

Zapewniam że mocowania są obliczone inżynieryjnie i są odpowiednie. Jesteś z Katowic więc masz blisko do Mysłowic. Jeżeli masz ochotę to komisyjnie mogę zamocować wieszak na kołkach i wkrętach ze zdjęcia. Później "powieszę" się na wieszaku :)  

 

@TheJW

Brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką użyteczność ma to miejsce na narzędzia? Przecież jak powiesisz rower na rozsądnej wysokości to będzie za wysoko żeby sięgać po narzędzia. No i jak po nie sięgać jak rower wisi?

 

250 zł to jest już terytorium fajnych stojaków serwisowych, a zwykłe wieszaki na ścianę są kilkukrotnie tańsze. Nie wiem czy za 100 zł ktoś się skusi na coś takiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25

Żeby zawiesić rower o wielkości kół 26" wieszak musi zostać zamocowany ok 170mm od podłoża. Wysokość ta jest w zasięgu wzroku większości ludzi. Jeżeli rower wisi za kierownice, narzędzia są dostępne z dwóch stron. Jeżeli rower wisie za ramę, dostęp do narzędzi możliwy jest od frontu wieszaka. Nie ma z tym problemu. 

Wieszak ten ma połączyć estetykę nowoczesnego designu z użytecznością serwisową. Czy mu się to udaje? Hmm, dlatego napisałem tutaj post aby poznać wasze opinie. 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mt3ch,a więc od początku.

To wieszak,fajnie wykonany ,ale coś o identycznej funkcjonalności (może ciut mniej estetyczne),robiłem komuś wiosną z resztek walających się na warsztacie w pracy.

Cena ?

Po znajomości 1 piwo  :icon_wink:

Więc nikt nie twierdzi,że to jest bee, bo wykonanie jest niezłe i estetyczne ,tylko cena jest dosyć śmieszna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wieszak o takiej samej uzytecznosci kosztuje 19 zl, wiec chyba nawet z tym 100 zl to przesadzilem. Wieszak jest ok tak jak ktos pisal, ale zejdz z cena 4-5x nizej bo inaczej sprzedaz jeden wieszak na rok, albo i nie.

 

Co do narzedzi, 170 wedlug mnie to juz wysoko, ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Macie mnie Panowie. Skoro moje badanie rynku spaliło na panewce, to postaram się odpowiedzieć na niektóre wasze twierdzenia.
 
@grande1970
Bardzo chciałbym żeby wartość samego arkusza blachy wynosiła 30zł. Gdzie tam cięcie, gięcie, piaskowanie, proszkowanie.

 

napisałeś to tak jakby na jeden wieszak trzeba zużyć jeden arkusz blachy o wymiarach 1x2 m o grubości 3mm jakby tak było to musiałbyś sprzedawać to po ok 400 zł bo pomalowanie 2 metrów kwadratowych trochę kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w dużej mierze wynika z dbałości o powłokę lakierniczą. Bardzo dobry lakier oraz piaskownie zapewni trwałość powłoki. Piaskowanie musiało być zastosowanie ze względu na użyteczność "narzędziownia". Zwykły lakier bez piaskowania i upuszczony klucz w gnieździe to gwarantowany odprysk. W planach było anodowanie ale cena...

 

@grande1970

Źle się wyraziłem co do arkusza blachy. Dla ścisłości, do wyprodukowanie jednego wieszaka potrzebna jest blacha o gabarycie 670x430 mm. 

 

@skom25

Dziękuje za uwagę odnośnie wysokości. 

 

@Quell

Dzięki za opinie :)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wątpliwość, to po co aluminium, nie taniej ze stali zrobić? Malowanie też mogłoby być wtedy łatwiejsze.

 

Za 350-400 można mieć wieszak na 5 rowerów z półką. Ja prawdopodobnie zamknę się w 150zł za wieszak na 3 rowery i dorobienie półki (sam wieszak koło 100zł + transport + jakieś listewki/deski do zrobienia półki).

To co proponujesz to już czuje się, że cena nie jest za funkcjonalność, a za design, coś luksusowego. W sam raz dla stylowego hipstera (imo za mało bajeru w takim zastosowaniu) ale tutaj raczej większość traktuje takie rzeczy bardzo użytkowo i w życiu nie wyda takiej kasy (za 25zł można mieć podstawowy wieszak na 1 rower).

 

Jeżeli planujesz masową sprzedaż, to koniecznie pomyśl o obniżeniu kosztów. Jeżeli celujesz w bardziej snobistyczny rynek, to przydałoby się jeszcze trochę dopracować wygląd. Warto też zakręcić się wokół firm robiących rowery na zamówienie i nawiązać jakąś współpracę. Zawsze to jakaś promocja jak na plakacie odpicowanego roweru będzie twój wieszak i będzie można go kupić razem z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zekker

 

Jeżeli chodzi o materiał to stal jak najbardziej była brana pod uwagę. Podobna wytrzymałość była by zachowana przy zastosowaniu stali s235 2,5mm. Wtedy waga wieszak skacze do 4kg i montaż byłby kłopotliwy dla jednej osoby.

Dzięki za radę :)

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MT3CH,

 

O wieszaku się nie będę wypowiadał, bo to kwestia gustu czy potrzeb. Cena faktycznie dosyć wysoka, ale jeśli naprawdę jest porządnie wykonany i dobrze wygląda na żywo, to niestety - za jakość się płaci (takie moje zdanie).

 

Mam do Ciebie tylko małą uwagę, jak już reklamujesz i sprzedajesz tak "drogi" wieszak, to do zdjęć postaraj się powiesić na nim jakiś znany,  drogi rower z dobrymi markowymi narzędziami czy jakimś drogim i znanym kaskiem.

 

Raczej nikt kto jeździ na takim B`TWINIE nie zainteresuje się tym wieszakiem, bo cena go zwali z nóg. Ten rower kosztuje tylko trochę więcej niż Twój wieszak.

 

Wg. mnie ten wieszak powinno się inaczej zareklamować, może w jakimś luksusowym pomieszczeniu, z dobrymi gratami na nim. Mnie te zdjęcia nie urzekły, produkt wygląda jakby był dla przeciętnego Kowalskiego, a taki nie jest (przynajmniej nie cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma świętą rację. Nikt do garażu czegoś takiego nie kupi, no bo i po co?

 

To co teraz zauważyłem, to fakt że krawędzie nie są osłonięte. Mogę się założyć że przy zakładaniu roweru ktoś nie raz i nie dwa zahaczy robiąc wielkie rysy na ramie. Dlaczego nie pociągnąłeś tej taśmy po całości od przodu?

 

Tyle że prawdę mówiąc, dla mnie to nadal przerost formy nad treścią. Fajnie że masz odwagę coś zrobić, bo ja osobiście kilka pomysłów miałem, ale odwagi w życie wprowadzić ich nie mam, ale podszedłeś do tematu nieco od złej strony. Mogłeś otwarcie zapytać na forum czego brakuje użytkownikom, albo jaki stojak cieszy się powodzeniem. Natomiast Ty zrobiłeś wieszak za gruby hajs który w polskich warunkach raczej nie ma prawa bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pracuję teraz nad nowszą wersją wieszaka pozbawiona wszystkich otworów na akcesoria rowerowe. Prosta czysta forma z osłoniętą krawędzią na całej długości.

Cena wieszaka poszła w dół więc może ktoś z was się skusi. 

Tymczasem tak wieszak prezentuje się u jednego z pierwszych nabywców. Tutaj raczej można powiedzieć - jak ładnie prezentuje się zawieszony rower :)

 

1.jpg 2.jpg 1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...