Skocz do zawartości

[rama] Rama aluminiowa lub stalowa do XC/All mountain


BykuByku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Sprawa wygląda tak, że szukam ramy do cięższego XC/all mountain, jeśli chodzi o wage jest to sprawa drugorzędna. Generalnie byłem zdecydowany an PEAKA 29 ale trochę się martwie o to, że ta rama nie podoła mojej wadze - 100kg netto. Do roweru chce wsadzić amortyzator o skoku około 120mm, raczej nie mniej i nie wiecej. Wyszedł primal plus ale w booscie, mam spoko koła na 135/142 i wolałbym sie nie pchać w boosta, z resztą Primal plus nie ma możliwości montażu przerzutki przedniej - nie mam konskiej łydy i młynek mi się przyda. 

Idealnie nadawałby sie Primal 29 - ale jest okropnie brzydki i za nic w swiecie bym go nie kupił mimo, że spełnia reszte moich oczekiwan bardziej niz inne ramy. Gięta górna rura jest okropna. 

Czy znajdzie sie tutaj ktoś kto ma jakieś doświadczenie na poruszaniu się na PEAKU 29 z wiekszą waga? Kiedyś trochę jeżdziłem grawitacyjnie i boje się, że może się zdarzyć, że peak odemnie oberwie za mocno i sie posypie. Nie byłoby to czeste katowanie, ale czas nie ma znaczenia w sumie jesli chodzi o kruche pękanie aluminium.

 

Może ktoś ma jakies inne propozycje? Cena oczywiście gra role, ale za dobry produkt jestem w stanie zapłacić więcej. Oczywiscie wolałbym jak najmniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe przyzwoite ramy kosztują powyżej 2500 zł..(używki można za 1500 wyrwać ale raczej zagraniczny ebay) . Jak chcesz tanio to Primal. Jest jeszcze NS Eccentric Djambo.

 

Tu masz ciekawostkę :

http://www.ebay.co.uk/itm/Genesis-Longitude-27-5-Mountain-Bike-Frame-2016-/232166157484?var=&hash=item360e2e6cac:m:mAJSKvJnnvErL6huHDOdc3A

 

szukaj używki Genesis High Latitude sam mam i sobie chwale. Ale to trzeba troszkę poszukać... zajrzyj na wątek stalowy http://www.forumrowerowe.org/topic/103354-rower-romet-29er-czyli-pretekst-do-dyskusji-o-stali/page-287?do=findComment&comment=1926672 przewertuj bo warto ;-)))) 

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci broni na tył założyć 27+ ???? będzie nawet 2,8" 

Jak szukasz tanio- Primal, jak jesteś w stanie dozbierać szukaj używki w stali- warto ;-)))) Poczytaj wątek podlinkowany wcześniej. Ja kupiłem ramę z widłem za około 1200 zł dzięki uprzejmości chłopaków z forum stalowego;-))) Szukaj bo warto. Musisz być cierpliwy a będziesz miał świetną ramę. Czasem trzepa pół roku polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27+ to ta sam średnica zewnętrzna co 29 ;-))) możesz zbudować 27+ na tyle i 29x2,6 na przodzie.... i masz świetnego wariata. Spójrz na rower w moim garażu.... to rama o której piszę. Niesamowita rzecz. Polecam stalowego Inbreda.... zajrzyj na http://www.forumrowerowe.org/topic/205546-zlot-zlot-nietypowych-2016-czyli-stalowa-sowa-2110-2310/page-25 str 26-tam masz kilka ciekawych typków+ich maszyny ;-)))) 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...