Skocz do zawartości

[trenażer] Elite Novo Force a Misuro B+


alpacino13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Planuję zakup trenażera. Jestem niemal zdecydowany na Elite Novo Force. Mam jedną wątpliwość. Do tego trenażera można dokupić czujnik Misuro B+. wysyła on do aplikacji dane odnośnie aktualnej prędkości, kadencji i mocy. Na stronie producenta jest wykaz (http://cdn.elite-it.com/sites/default/files/SCHEDA%20TECNICA%20MISURO%20B%2B_EN.pdf), zgodnie z którym w przypadku Elite Novo Force Misuro będzie podawał dane tylko dotyczące prędkości i kadencji. Na górze tego wykazu jest jednak zapis (także na stronie producenta), mówiący, że jeśli używamy aplikacji My E-training to dane o mocy są wyświetlane dla wszystkich trenażerów. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości co do tego czy dokupując Misuro B do Elite Novo Force będą miał dostęp do danych odnośnie mojej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Napisałem też maila do Elite. Dostałem odpowiedź, że Misuro sam nie określi mocy, ponieważ nie jest w stanie ustalić jaki mamy ustawiony opór. Natomiast apka my e-training oszacuje i poda moc na podstawie prędkości jeśli podamy jaki mamy opór ustawiony albo ustawimy opór wg zaleceń apki (w odpowiedzi napisali, że apka wskazuje na to jaki mamy ustawić opór, ale wydaje mi się, że sami możemy podać apce jaki mamy aktualnie ustawiony opór). To chyba w zasadzie liczy ona moc w taki sam sposób jak w przypadku droższych trenażerów smart? Drugą sprawą zapewne jest potencjalny błąd takich wyliczeń ;p. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest na pewno spory. Ja mam Elite Qubo Digital Smart B+ ze sterowanym z aplikacji oporem i protokołem FEC. "Z pudełka" wyliczana moc była bardzo zaniżona (przykładowo podawał 100W, gdy jechałem 180 wg korby Stagesa). Udało mi się skalibrować trenażer i teraz jest już akceptowalnie. Nie wierzę, że wyliczana moc bez kalibracji będzie do czegokolwiek przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Błąd jest na pewno spory. Ja mam Elite Qubo Digital Smart B+ ze sterowanym z aplikacji oporem i protokołem FEC. "Z pudełka" wyliczana moc była bardzo zaniżona (przykładowo podawał 100W, gdy jechałem 180 wg korby Stagesa). Udało mi się skalibrować trenażer i teraz jest już akceptowalnie. Nie wierzę, że wyliczana moc bez kalibracji będzie do czegokolwiek przydatna.

 

Czy mógłbyś podzielić się wrażeniami odnośnie użytkowania tego trenażera? Też się nad nim zastanawiam.

Czy możliwe jest podpięcie koła ze sztywną osią? Korzystasz ze Zwift'a? Jeśli tak, to czy są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...