Skocz do zawartości

[Rower] wymóg - montaż bagażnika ~3000zł


tyr0x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam dla siebie roweru już od dłuższego czasu ale oprócz Cube Acid nie widzę nic konkretnego z możliwością montażu bagażnika na tył, udźwig 20kg (fotelik dziecięcy, manele itp) także żadnego montaże na sztyce i tym podobne rzeczy. 

 

Sztywna oś bardzo mile widziana (w związku z waga i obciążeniem samego roweru jak i moją oraz częstym odpinaniem przedniego koła) , ale z tego co jedynie zauważyłem tylko kross b7/b8 mają jako taki osprzęt, ale nie mają otworów montażowych. 

 

Bardzo bym prosił o pomoc z wyborem czegoś sensownego za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik = turystyczny , sztywna oś = sportowy - te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze .

Gniazda do montażu bagażnika mają ramy Unibike (sensownie prezentuje się Flite i a jeszcze lepiej wykraczający poza budżet Expert).

Jeśli zależy ci na komforcie dziecka to nie fotelik na bagażnik tylko z mocowaniem na rurze podsiodłowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Sztywno i stalowo cię interesuje? Może takie coś?

http://www.bike-project.pl/pl/p/MARIN-PINE-MOUNTAIN-1-M-Cr-Mo-27,5-/3631

 

Do czego poza wożeniem bambetli będziesz roweru używał?

Stałem przed podobnym problemem i niestety do wożenia Córy w foteliku muszę utrzymywać stary rower na chodzie, bo w nowy ani nie ma mocowań pod bagaże, ani miejsca na mocowanie fotelika na rurze podsiodłowej.

 

Na marginesie: dla komfortu malucha polecam sprężyste mocowanie na rurze podsiodłowej a nie na sztywno na bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o Expert myślałem, ale po zdjęciach na ich stronie nie mogłem się doszukać mocowań. 

Cube i Expert podobna geometria, trochę lepsza na korzyść unibika. 

 

Marin to 27,5, ten model to prawie taki fatbike już moim zdaniem ;-)

 

Roweru używam w terenie płaskim gdy jadę z córą na pokładzie, a lasy, tereny górzyste jak robię wypad bez pociechy, dość agresywnie trzeba przyznać. 

Fotelik rowerowy montuje oczywiście do rury podsiodłowej ale zabezpieczam go bagażnikiem, w moim przypadku to mus ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozważam jeszcze zakup roweru z czystą rura podsiodłową tzn. bez prowadzenia zew linki do przedniej przerzutki w tym miejscu.

Dzięki temu mógłbym pozbyć się wymaganego bagażnika, czy możecie zaproponować coś sensownego?, może uda się tym sposobem pozbyć wymogu montażu bagażnika :)

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...