Skocz do zawartości

[Piasta Alfine 11] płacze


ORBEARACER

Rekomendowane odpowiedzi

W tym problem, że przy 8 biegach i zróżnicowanym terenie bardzo ciężko znaleźć ten kompromis i zawsze będzie to rezygnacja z czegoś (łatwiejszych podjazdów lub szybszej jazdy).

Te 10 minut liczysz z odkręceniem hamulca, czy jesteś w komfortowej sytuacji z v-kami lub tarczami?

 

 

 

na pierwszym biegu półtora obrotu korbą to jeden obrót koła,i nawet na siudemce problemu osiągam 30 km/h

Podaj jakie masz zębatki, bo coś mi tutaj mocno nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochrzaniło mi się :) Przypomniało mi się,jak kombinowałem z zębatkami przy zakładaniu tej piasty to miałem taką relację,i stwierdziłem że tak dużej mocy mi nie potrzeba.

Teraz mam z tyłu 18 a z przodu 32 zęby,i teraz sprawdziłem na pierwszym biegu mam jeden na jeden.Na ósmym biegu 35 km/h z kadencją do jazdy przez dłuższy czas,40 to już tylko na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz poniżej 1:1, dokładniej to okolice 0,93. Najbliżej 1:1 na pierwszym biegu daje 38:20.

 

Nie masz problemów na takim przełożeniu z jakimś przeskakiwaniem pod obciążeniem?

Planuję następnym razem założyć coś w przedziale 1,8-1,9 na głównym przełożeniu ale obawiam się nieco co na to powie piasta (Shimano nie zaleca schodzenia poniżej 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak miałem obrotową manetkę Nexusa to któryś bieg lubiał zeskoczyć. Ale zainwestowałem w na wajchy Alfine,169 zł, ale warto było.

A jak byłem w sklepie to zdziwili się że mam Alfine w którym przerzuca się biegi jak w Nexusie,a ja się zdziwiłem że w Alfinach biegi chodzą na odwrót,że na jedynce sprężyna jest najbardziej naciągnięta,patrząc na mój jak widać nie wszystkie.

Najbardziej niezawodna w trzymaniu danego biegu chyba jest siedmio biegowy Sachs,gdyby ten kilkbox był w środku metalowy piasta była by chyba wieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...