Skocz do zawartości

[GPS] [Surprise me] aplikacja na Androida na rower


Axles

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry droga społeczności forumowo, nie znalazłem podobnego tematu i dziwne aż, że nikt o to nie pytał, otóż czy znacie jakąś aplikację na Androida z funkcją Surprise Me jak ma któryś Garmin czy Mio?
Na dedykowane sprzęty mnie nie stać, a taka aplikacja androidowa spokojnie mogłaby by z odpowiednim algorytmem zastąpić tę funkcjonalność z drogich urządzeń, gdyż to tylko wyznaczanie tras.
Więcej o tym o czym piszę, poruszył Szajbajk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz starą mapę (ale taką faktycznie, a nie sprzed kilku lat), wyznaczasz trasę według niej, jedziesz w teren mając co chwila niespodziankę w stylu braku drogi, asfaltu zamiast szutru, ślad po moście, płot itp. ;)

 

Myślę, że po prostu większość osób z takich funkcji nie korzysta, więc nie szukała zamienników na telefon. Jak ktoś ma duszę eksploratora, to mu gps nie potrzebny, bo idzie na żywioł z wyborem drogi. Inny posiedzi nad mapą w domu szukając miejsc gdzie go jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mapą mnie rozśmieszyłeś :) w aplikacji chodziło bardziej o to, że ustawiam dystans i tam mi wylicza itp. Wiem, że mogę jechać przed siebie, ale nie raz jak w jakąś dróżkę się wjechało to później były problemy bo albo jakiś teren prywatny, albo nagle koniec trasy, czy perełki typu brak mostu.
Mnie się wydaje, że dla kogoś kto ogarnia temat to nie jest to zbyt ciężką sprawą napisanie aplikacji, mamy świetne darmowe mapy typu OSM, UMP-pcPL, a może nawet autor zarobić kilka złotych bo to nowy pomysł na aplikację jakby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na PC - http://www.routeloops.com/ działa całkiem dobrze. Na telefonie tragedia, mimo moblinej wersji strony - http://www.routeloops.com/mobile/

Też mnie zastanawia czemu nie ma takich aplikacji, czyżby Mio i Garmin mieli na to patent? 

Fajnie jakby coś takiego powstało (nawet płatne), albo taka wtyczka do Locusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...