Skocz do zawartości

[opona] problem z pompowaniem


Vixi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem, że nie mogę napompować moich opon do odpowiedniego ciśnienia.

Na oponie jest napisane max. 8,5 bara, a jak pompuję, to dochodzę mniej więcej do 5-6 barów i już po prostu więcej nie da rady pompką dobić, a dociskam z całej siły, aż mam wrażenie, że coś zaraz prędzej strzeli i nawet słychać czasem jakby jakieś delikatne pyknięcia w okolicy wentyla (presta).

 

Pompkę mam stacjonarną Beto, która powinna pompować do 11 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka zupełnie nowa, dopiero co wyjęta z folii ☺️ Za ok 40 zł, zwyczajna pompka Beto, ale z opinii które wcześniej czytałem wynikało, że spokojnie się nią da pompować takie ciśnienia.

Manometr pewnie też nie wskazuje z jakąś super dokładnością, ale wydaje mi się, że nie aż tak, bo jak dociskam potem oponę palcami to ugina się tak dosyć zauważalnie, a przy takim ciśnieniu już chyba powinna być naprawdę twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak niedawno w pompce z marketu: manometr pokazywał koło dychy i w wężu pewnie tyle było, a w dętkę nie wchodziło więcej niż 2. Przy czym dunlopa pompuje bez problemu i zięć jest z niej bardzo zadowolony.

Teraz mam taką:

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/podlogowe/p,pompka-podlogowa-gf-35p-giyo,354867.html

Z tym, że mnie wystarcza 6 bar. 7 - też daje radę, ale więcej - trzeba by dużej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał woojj cylinder pompki musi być małej średnicy, wtedy uzyskanie wysokiego ciśnienia nie będzie problemem. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Niestety tańsze pompki mają większą średnicę cylindra (tłoka), gdyż są kierowane do masowego klienta jeżdżącego przeważnie na marketowych "góralach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z pompką BETO w tej samej cenie, kupiłem do szosy i ciśnień powyżej 7bar no i do tych 7 nie mogłem dobić za chiny ludowe (pomimo deklarowanych 11bar), w końcu kupiłem niedawno podłogową SKS Airkompressor 12 i pompowanie jest przyjemnością, tłok cienki i wysoki w przeciwieństwie do budżetowej Beto, gdzie jest szerszy i krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pompek w życiu przetestowałem, pomijając parktoola za >300zł który był bardzo świetny to aktualnie korzystam z z Topeak race blow, którego upgradeowałem o końcówkę która pompuje wszystkie wentyle bez przełączanie/przekładanie czegokolwiek. A cena pompki jest akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...