Skocz do zawartości

[Amortyzator] Raidon 27,5 grzechotanie w prawej goleni? Problem z tłumieniem.


Czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno w amortyzatorze(przynajmniej tak wywnioskowałem) zaczęło mi coś jakby grzechotać. Taki metaliczny brzdęk. Nie wiem czy to może być powiązane ale zmieniałem sobie tłumienie, żeby sprawdzić jak mi pasuje. Pojeździłem trochę na dużym tłumieniu i nie można go z powrotem zmniejszyć, gdyż ten sześciokątny pręt, który wchodzi do pokrętła jest jakby schowany z 2cm w głębi i nie chce wrócić z powrotem. Między zmianą tłumienia a wystąpieniem grzechotania minął może miesiąc..

 

Tak to brzmi na nagraniu, wyraźnie słychać takie trrr trrr

https://www.youtube....eature=youtu.be

 

Efekt jest najlepiej widoczny przy wjechaniu na bruk albo coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działamy dalej. Musisz teraz wyciągnąć kartridż, amorka nie musisz ściągać z roweru. Wystarczy że odkręcisz sobie tą śrubę od dołu imbusem 8mm, od góry odkręcisz te 2 małe śrubki pokrywę, zaś potem nasadką 27mm ten aluminiowy srebrny korek. Po odkręceniu korka będziesz mógł wyciągnąć w całości kartridż. Po wyciągnięciu wtedy zanalizuj ten problem czy da się wyciągnąć ten mały imbus z pokrętła czy wciąż nie. Po wyciągnięciu kartridża zobacz czy amortyzator wciąż wydaje takie same dżwięki co podałeś na filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się wyjąć imbusa od pokrętła z tłumika. A grzechocze dalej i dokładnie jest to miejsce zgrubienia przy uszczelce. Na dodatek teleskop kartridża jest tłusty ze smaru, nie wiem czy tak ma być, czy się poci.

Edytowane przez Czeczen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam, że tak długo, z racji tego że były problemy z kurierem rower odesłałem dopiero po świętach.. Mogłem zadzwonić wcześniej. Ale nieważne. W każdym razie serwisant zadzwonił i stwierdził, że nic nie słyszy i że jakieś stuki są normalne. Pomyślałem sobie że może gdzieś na sterach był luz, ale nie. Cały czas to samo. Jedyne co zrobili to wymienili przewód hamulcowy z tyłu bo był pęknięty i dlatego miałem miękką klamkę. W każdym razie z przodu jest tak jak było i nie wiem czy dzwonić jeszcze raz czy co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...