Skocz do zawartości

[koła] które koła wybrać?


Damian98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam w domu 2 komplety kół i nie jestem zdecydowany które wybrać. 

Co nie pozwala podjąć mi decyzji..? a no waga. Pierwszy komplet waży 2100 gram, a drugi  2215 gram. (wagi bez szybkozamykaczy)

Pierwszy komplet: 

-piasty shimano deore 525 i obręcze wtb disc  i19 26" 

Drugi komplet:

-piasty shimano xt 756 i obręcze mavic xm319  i19 26" 

 

Na kołach śmigam 95% mtb na śląsku (podjazdy to głównie hołdy). Około 2/3 razy w roku na kilka dni będą śmigać w górach i mam zamiar w sezonie 2017 wystartować w zawodach typu cross country/maraton (np kaczmarek, bądź bike atelier). Ważę około 75kg. Lubię agresywniejszą jazdę :P

 

Nie ukrywam, że chciałbym mieć coraz to lżejszy rower, dlatego drugi komplet za mną nie przemawia pod tym względem, a co do wytrzymałości nie mam pojęcia jak to wygląda. Piasty xt będą się lepiej toczyć, ale jak mam dokładać tyle pieniędzy do samych piast to wolę zrezygnować. Które z tych kół lepiej zniosą warunki które opisałem? Jak z wytrzymałością obręczy mavic xm319? 

 

Proszę o pomoc w wyborze :D :D :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to i jedne i drugie bardzo ciężkie.

 

Czy XT będą się lepiej toczyć? Wydaje mi się że są to już minimalne różnice ( o ile są), XT pewnie są lepiej uszczelnione i lżejsze.

Ja mam u siebie Deore 525 i nie mogę narzekać na to żeby się jakoś słabo kręciły czy to na stojaku czy podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz się naprawdę decydować na któreś z tych kół? Powiedz jaki masz budżet, może coś dałoby się złożyć fajnego za kasę, którą masz wydać?
Wybór między jednymi a drugimi piastami Shimano to jest jak wybór między białym chlebem a białą bułką, co kto lubi, ale oba modele z tego co widzę są na łożyskach kulkowych. Osobiście poszukałbym czegoś na maszynach, łatwiejszy serwis - zużyte łożysko wymieniasz na nowe, żadnych zabaw w czyszczenie bieżni, smarowanie kulek i kontrowanie, a niech się zatrze bieżnia albo konus, to jeszcze więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wybierając jeden z kompletów drugi idzie na sprzedaż (nie potrzebuję obu kompletów). Pewnym wyjściem jest sprzedaż obu kompletów (dostanę jakieś 700,-(te na deorkach i wtb są używane a na xt nowe)), więc na poskładanie nowych lżejszych trochę mało, a nie chcę już dokładać, ponieważ kupiłem napęd 1x11.


Te koła na xt/mavic niedawno kupiłem. Waga podana przez sprzedającego była zaniżona dlatego się skusiłem, a ważąc w domu okazało się, że są cięższe od tych co już posiadałem. Teraz jestem z dwoma kompletami. Moje deore na obręczach wtb mógłbym teraz sprzedać za jakieś 200,- , a nowe xt/mavic za jakieś 500 to chyba nie ma sensu "dokładać" do roweru 300,- i mieć trochę lepiej (piasty), ale ciężej (obręcze). Chciałem się od Was dowiedzieć czy xt/mavic, są warte podmiany za deore/wtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile podawał sprzedający?

 

Trochę nie rozumiem logiki którą się kierujesz. Chcesz koła do ostrej jazdy a jednocześnie chcesz sprzedać niezłe koła i składać coś lekkiego. Więc jaki masz budżet na to?

 

Bo jeżeli koła na XT ważą 2200 a Ty chcesz je sprzedawać żeby złożyć coś co waży 2000 to chyba zły pomysł.

 

Ja złożyłem koła ważące 1850 gram i kosztowało mnie to około 800 zł, tyle że do ostrej jazdy to one raczej się nie nadają, budowałem je do XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 2000gram bez szybkozamykaczy. Ostrzejsza jazda tzn jakieś single, ale ogolnie jakieś maratony.

Nie mam zamiaru kupować kolejnego zestawu. Chyba ze uda mi się sprzrdac oba które posiadam to na allegro są novatec/alexrims za 850,- ważące poniżej 1700gram z zaciskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zakładał te i nie marudził, chyba że masz sporo kasy to złóż sobie nowe. Tyle że żeby zrobić lekkie wytrzymałe koła to raczej 700 zł nie starczy.

 

Co do samego zakupu, skoro sprzedawca tak napisał a Ty zważyłeś i okazało się że to nie prawda to dlaczego nie odesłałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem post ponieważ nie mogę się zdecydowca na któryś z kompletów które posiadam.

Mam hardtaila krossa levela a8 więc o enduro nie ma mowy :-P Lubię szybko pomykac po korzeniach na leśnych scieżkach(to jest ta ostrzejsza jazda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprychy są 2mm nyple srebrne(nie aluminiowe). Sam się zdziwiłem, że są takie ciężkie. Po wzięciu do ręki deore/wtb i xt/mavic czuć, że xt/mavic jest cięższe. Koła ważyłem sam na domowej wadze kuchennej. Waga waży prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu moje koła 27,5 tj, DT 350 + DT M442(obręcz nie za lekka i 22mm wewnętrznej) ważą 1651g.

 

A koła które ty podałeś - piasty Shimano xt 756 i obręcze mavic xm319  i19 26"  - wg ciebie 2215g

I teraz tak:

Obręcze XM319 490g, i19 to 385g
piasta przód to 302g
piasta tył to 426g
1603g
 
Szprychy i opaska 600g? No chyba nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...