Skocz do zawartości

[Hamulce] Deore BR-M615 Jaki płyn na zime?


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Po wszelkich trudach i po 2 wymianach na nowe nie było poprawy w pracy tłoczków więc rozebrałem zacisk i go przeserwisowałem i wszystko śmiga jak należy i teraz pytanie jaki płyn wybrać na zime ?

 

Ale co wymieniłeś na nowe, tłoczki, czy płyn? Płyn ci nie zamarznie, więc lej jaki ci się podoba, byle mineralny, a nie DOT.

 

A tak w ogóle, to internety trąbią, że hample deore nie nadają się do jazdy w ujemnych temperaturach, bo uszczelki puchną i olej wycieka :)

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie , ale temperatura zamarzania jest pewnie poniżej -50. Klamka zacznie mulić gdzieś przy -10 albo i niżej.

 

Ja tam swojego tektro nie miałem okazji sprawdzić w porządnym mrozie , ale gdzieś -5 było. Nic się mu nie stało :) 

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze w każdej temperaturze :D tłoczki wyciągnełem i przesmarowałem pastą do tłoczków i jest git :) klamki puchną już przy -4 stopnia i to już czuć podobno płyn finish line niweluje to zjawisko ja żadnych wycieków czy innych problemów nie zauważyłem


Używał ktoś oleju od Finish Line bądź A2Z?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wymieniłeś na nowe, tłoczki, czy płyn? Płyn ci nie zamarznie, więc lej jaki ci się podoba, byle mineralny, a nie DOT.

 

A tak w ogóle, to internety trąbią, że hample deore nie nadają się do jazdy w ujemnych temperaturach, bo uszczelki puchną i olej wycieka :)

Uszczelki nie puchną tylko twardnieją. To powoduje opór ruchu tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano nie lubi niższych temperatur, zależnie od egzemplarza reagują skracającym się skokiem klamki od temperatury plus 10 w dół. Na plusie nie ma problemów.


Masz prawidłowo zamontowany adapter? Jest na nim strzałka z napisem "up". Wyciągnij klocki i sprawdź czy tarcza "bierze" klocek na całej czy na części jego powierzchni ciernej. Jeśli to drugie to musisz kombinować, szlifowanie/skracanie adaptera. Może być to też spowodowane niewłaściwym wykonaniem mocowania zacisku/adaptera do ramy, które odsuwa zacisk na zewnatrz od środka tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie mam 160mm i niemam żadnego adaptera z tyłu na tarczy RT-54 jest identycznie może to wina klocków? okładziny są scierane równo na całej powierzchni na klockach B01S w hamulcach BR-M355 było ok aktualnie jeżdze na klockach G01S czyli oryginalnej żywicy myślę nad włożeniem B01S tylko nie wiem czy będą pasować tobo to normalne że skok prawej klamki jest o 1cm dłuższy niż lewej ?

Edytowane przez RainbowHunterPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Giant Anthem 2 2015 identycznie(przód i tył), wcześniej na tarczach 160mm, teraz na 180mm z adapterem Shimano, jakby klocek był  o 1mm za wysoko, wcześniej hamulce 615, teraz 785..

 

Na 615 jeździłem przy - 5-10 i nie było tragedii.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tak gdy jest ciepło jeszcze jedno pytanie dlaczego klocki nie wykorzystują całej powierzchni tarczy ?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Może to być po prostu kwestia budowy tarczy.

Mam dwie tarcze 185mm avida: jedna bierze zaraz nad wewnętrznym rantem tarczy, druga dobre 4-5mm ponad nim a klocek prawie wychodzi ponad zewnętrzny rant. Plus zewnętrzny rant był srodze pofalowany i czuć było przy hamowaniu jak klocek wpada w pustkę (całym widłem szarpał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...