Skocz do zawartości

[Koła] Wymiana Koła tylnego


Stanson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Chciałbym sie dowiedzieć pewnych rzeczy związanych z wymiana tylnego koła plus wolno-biegu. 

W najbliższym czasie chcę wymienić Tylne koło wraz z wolno-biegiem. Jakie narzędzia będą mi potrzebne by założyć nowy wolno-bieg na koło? Na co szczególnie muszę uważać przy montażu wolno-biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć pewnych rzeczy związanych z wymiana tylnego koła plus wolno-biegu.

 

W najbliższym czasie chcę wymienić Tylne koło wraz z wolno-biegiem. Jakie narzędzia będą mi potrzebne by założyć nowy wolno-bieg na koło? Na co szczególnie muszę uważać przy montażu wolno-biegu.

Rozumiem że klucz do wolnobiegu (tak to się pisze) chcesz jedynie aby przełożyć stary napęd? Bo po co innego jak wymieniasz koło wraz z wolnobiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: z jednej strony tak bo to nowsze i lepsze rozwiązanie.Należy jednak wziąć pod uwagę fakt,że przy takiej wymianie najczęściej choć nie zawsze trzeba wymienić jeszcze manetkę a w najgorszym razie i przerzutkę.No i koło z bębenkiem pod kasetę jest droższe.

Jeżeli nie zmienia się ilości rzędów to nie trzeba nic ruszać.

Swoją drogą pchać się w wolnobieg przy wymianie koła wg mnie jest strzałem w kolano. Swojego czasu śmigając na wolnobiegu i wadze 50kg pogiąłem 2 ośki, odkąd mam kasetę wszystko śmiga jak należy, a mam najeżdżone o wiele więcej kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@up: z jednej strony tak bo to nowsze i lepsze rozwiązanie.Należy jednak wziąć pod uwagę fakt,że przy takiej wymianie najczęściej choć nie zawsze trzeba wymienić jeszcze manetkę a w najgorszym razie i przerzutkę.No i koło z bębenkiem pod kasetę jest droższe.

Kto Ci tak powiedział?

 

Manetka do 8s może działać w napędach nawet 6s :P Tak samo manetka 6s do napędu 8s. Przerzutka tak samo. Ja kupiłem koło pod kasetę , tarcze i v-br za jakieś 70 zł i jeszcze nic mu nie dolega :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ychu to,że to działa to ja doskonale wiem,bo sam ten patent krótki czas stosowałem ale to było tylko przejściowo między 7s a 8s co było celem projektu.Minusem jeśli autor wątku nie ma zamiaru zmieniać ilości rzędów w napędzie będzie to że przy kasecie 8s gdzie np. ma manetki 6s będzie miał niewykorzystane 2 przełożenia i przy 7s analogicznie jedno.Czyli w sytuacji gdzie nie ma parcia na zmianę niejako marnują się niewykorzystane przełożenia i pieniądze bo przecież kaseta i koło pod nie są droższe.Jeśli jak już ktoś wspomniał ma 7 biegowy napęd moze zostawić manetkę i kupić 7 biegową kasetę i koło pod nie i wtedy będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koło pod 8s i kupując kasetę 7s dostałem w paczce dodatkowo dystans do montażu na bębenki pod 8s. Kasety 7s oczywiście do dostania. Aktualnie mam manetki 8s i kasetę hg41 7s i wszystko chodzi fajnie :) 

 

Oryginalnie był wolnobieg 7s - zmieniłem na kasetę 7s a teraz szykuję się pod 8s :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...