Skocz do zawartości

[opony]drut czy zwijane do mleka


popio

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ Ty się przejmujesz ;) To nie jest tak, że na prostej drodze Ci się opona "zapadnie". Tu potrzeba kawałka terenu z kamieniami, ostrych zakrętów, także z bandami, itp. żeby poczuć pewne uciążliwości, chyba że naprawdę napompujesz tyle co kot napłakał.

A najtaniej i najprościej wsadzić dętki, dobrać "średnie" ciśnienie i zapomnieć o temacie. Ja wiem, że w sieci jest mnóstwo entuzjastycznych artykułów nt tubless, ale podziel to przynajmniej przez dwa. To nie jest remedium na wszelkie problemy i jakieś absolutne must have.


Vigilante 2,3 na obręczy 17 mm wewnątrz:

Możesz zmierzyć i podać jakie wymiary ma ta opona na tej obręczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja wiem, że w sieci jest mnóstwo entuzjastycznych artykułów nt tubless, ale podziel to przynajmniej przez dwa. To nie jest remedium na wszelkie problemy i jakieś absolutne must have.

chodzi mi tez o łapanie kapcia ,a tu mleko chyba jest lepsze? w kazdym badz razie zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ta dętka to kobyła..... załóż 26 ;-)))- ja używam dokładnie z tą oponą.

no wiem wlasnie ze kobyła hehe 250g , ale jaką 26 ? dętke 26 ? to wejdzie?

 

26 za mocno się rozciągnie i może łapać kapcie, już lepiej 27,5. A tak pozatym to dawaj mleko od razu :)
a po czym poznac czy ma to sie ku sobie tj mleko -opona - obręcz ? weszło na obręcz bez użycia siły ale wydaje sie dobrze do siebie przylegać

 

 

Obecnie jedna z lepszych dętek https://m.centrumrow...ein,504320.html

rozważę , tylko skąd ja wemę opaske 28-30mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wlasnie ze kobyła hehe 250g , ale jaką 26 ? dętke 26 ? to wejdzie?

Wejdzie bo jest z gumy ;) Tylko to jakieś triki dla gryzigramków bez praktycznego uzasadnienia. Dlaczego miałbyś nie użyć dętki pod 28/29"?

Chociaż producenci też sięostatnio zrobili "uniwersalni" - dorwałem dętkę Schwalbe oznaczoną jako 27.5/29"  :laugh: 

a po czym poznac czy ma to sie ku sobie tj mleko -opona - obręcz ? weszło na obręcz bez użycia siły ale wydaje sie dobrze do siebie przylegać

Po niczym póki nie sprawdzisz. Nie musisz od razu kupować mleka. Uszczelnij obręcz taśmą i przykręć wentyl, przygotuj wodę z dużą ilością np. płynu do mycia naczyń i solidnie to spień, nawal tej piany na obręcz i oponę, załóż oponę na obręcz, pompka i do dzieła.

Woda z płynem i pianą da poślizg, pomoże chwilowo uszczelnić i pokaże gdzie powietrze jeszcze ucieka i być może że cały zestaw już na tym etapie będzie szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w prosty sposób , sprawdzić czy nie będzie większych kłopotów z bezdętką.

Najpierw montujemy dętkę, pompujemy, wyciągamy dętkę (opona z jednej strony zostaje w rancie)

Układamy oponę i próbujemy napompować bez mleka.

Można na początek wykręcić rdzeń zaworka, co spowoduje większy strzał ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w prosty sposób , sprawdzić czy nie będzie większych kłopotów z bezdętką. Najpierw montujemy dętkę, pompujemy, wyciągamy dętkę (opona z jednej strony zostaje w rancie) Układamy oponę i próbujemy napompować bez mleka. Można na początek wykręcić rdzeń zaworka, co spowoduje większy strzał ciśnienia.

do tego potrzebna pompka stacjonarna?

troche nie kumam jak to zrobić

i tak zrobie gtb , tylko jaka taśme wziąć , najlepiej z marketu budowlanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...