Skocz do zawartości

[caly rower] Marka Kona, jaki wybrac ?


dawidowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

To moj 1 post, mam nadzieje ze uda mi sie uzyskac od Was specjalistow porade w sprawie roweru, ktory chcialbym zakupic.

 

Chcialem kupic cos marki Kona.

 

Rower potrzebny do miejskiego, codziennego transportu do pracy (jezdze caly rok i tu gdzie mieszkam nie ma srogich zim), ale chcialbym sobie rowniez czasem wjechac na jakis szuter, przez las badz park....

 

Teraz mam starege Peugota - szose, ktora dziala ale ja na tyle stara ze kazda naprawa jest tak meczaca z regulacja hamulców, przerzutek ze juz mam dosc :)

Nie moze byc to single speed bo mam w wielu miejscach pod gorke...Nie chce szosy do scigania sie.  Chcialbym by mial cienkie opony zeby byl szybki i  zwinny. Wygladem najbardziej mi sie podobaja mi sie single speedy ktore sa na stronie Kony.

 

Od razu mowie, jestem laikiem i nie zam sie na osprzecie. Rower, ma jezdzic :) i mam czerpac z tego frajde:) 

 

cena: fajnie by bylo zmescic sie w 4000 PLN. Da sie cos znalezc? 

 

p.s. jesli myslicie ze moglbym cos innego, lepszego miec niz kone to tez prosiblym o sugestie. 

 

Dziekuje za pomoc w temacie i czas poświecony :)

pozdrawiam!

 

Dawid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak Kona Unit z (2016 fajne miała kolory i za ok 3000zł kupisz) tylko musiałbyś sobie zamontować przerzutkę z tyłu, więc troszkę zmodyfikować rower, ale wtedy miałbyś fajny rowerek.

 

kona podobno daje dożywotnią gwarancję na ramę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wybór pomiędzy ramą aluminiową z karbonowym widelcem, a ramami stalowymi - zastanawiałeś się nad tym, czy też sugerujesz się tylko wyglądem :icon_question:

Może byłoby lepiej pójść w stronę czegoś w stylu : http://www.konaworld.pl/galeria,224,private_jake  - to ze względu na te szutry i lasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze moze niepotrzebnie napisalem o tym lesie i szutrze. W koncu jestem na forum rowerowym, wiec jak mowa o lesie to pewnie kazdy ma w glowie ciezkie przeprawy przez bloto itp :) a taj nie jest. Mowiac o jezdzie w lesie, mam na mysli przejadzke w takim miesjcu http://www.zonienwoud.be/wp-content/uploads/2015/12/beukenkathedraal_2.jpg 

 

u mnie korzystanie z roweru to jest 95 % miasto a 5 % to miejsce jak na linku wyzej pokazanym. 

 

odnosnie wyboru ram, osprzetu itp  faktycznie nie znam sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ogarnąć lekki teren, musisz mieć opony minimum 700x30c. Takie gumy mam w mojej Konie Honky Tonk, która teraz sprzedawana jest jako Tonk/Penthouse. Niestety ten model nie akceptuje opon szerszych niż 32.

Samą ramę oceniam pozytywnie, chociaż nie jest to dzieło sztuki. Jedno co chcę zmienić, to kupić inny widelec na przód i założyć jak najszerszą oponę ;)

 

Fajny jest też model Rove AL, tylko że osprzętowo trochę słabo jak za swoją cenę no i hamulce tarczowe - jak lubisz. Kona jest generalnie droga. Jeśli nie zależy Ci na osprzęcie, to pewnie będziesz się cieszył z samego posiadania roweru tej marki i jego koloru ;) Do zwykłej jazdy dojazdowo-szutrowej jest to fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę tylko, że nie ma praktycznych powodów do ściągania akurat tych dwóch modeli z UK ;)

2016 może być w sumie u nas już niedostępny, ale 2017 nawet z moją 12% zniżką to zaledwie 100 złotych taniej. Taką kwotę zbije się w polskim sklepie bez problemu.

 

dawidowo - zerknij na rower GT Grade Sora 2017. Może się spodoba. Ewentualnie tu masz małe zestawienie graveli 2017: http://mtbrocks.pl/2016/11/21/przeglad-graveli-2017/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...