Skocz do zawartości

[SRAM] gdzie w Polsce można kupić?


dure

Rekomendowane odpowiedzi

Dystrybutor Shimano w Polsce radzi sobie bardzo dobrze, większość produktów z tego co wiem jest pochodzenia z dystrybucji. Nie wiele jest OEMów.

Mają dobrą strategie i politykę cenową dla sklepów i dlatego sklepom nie opłaca się kombinować, tak jak w przypadku SRAM.

 

Problemem nie jest mała liczba odbiorów SRAM w pl (w stosunku do Shimano), niechęć sklepów do handlu SRAMem czy jakieś ograniczenia producenta na polski rynek. Wydaje mi się, że problem leży po stronie oficjalnego dystrybutora.

 

Odnośnie tzw. januszy biznesu w polskim handlu to większość wielkich sklepów tak powstało. Poczytajcie jak powstał CRC, merlincycles i inne. Zaczynali od piwnicy i ogłoszeń w gazetach, a teraz największe sklepy rowerowe na świecie. Teraz czasy się zmieniły i zamiast gazety jest internet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

apropo harfy....nikt nie zwrócił uwagi co zrobili z Maviciem w Polsce. Genialne koła, nie do przebicia przez innych producentów, na zachodzie ceny OK. U nas ceny bardzo wysokie, a serwis i części zamienne nie wiem jak to nazwać, po prostu brak słów. Szprycha do Crossmaxa 99zł/sztuka, czas oczekiwania 2 tygodnie (realnie 2 miesiące). Na maratonach koła widać jedynie w rowerach seryjnych. Kolejny producent którego produkty Polak musi kupować w Niemczech i kolejny producent, którego dystrybutorem jest Harfa Harryson...PRZYPADEK?! Nie sądzę. "Polityka Harfy". Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen SRAMa to producent z importerem ustala cenę zakupu dla importera, w każdym kraju może być ona inna w zależności od wielkości zamówień. Pozostaje kwesta czy jesteśmy na tyle małym rynkiem, że ceny są wysokie czy po prostu marża Harfy jest przesadzona, tego nigdy sięnie dowiemy.

 

Na przykładzie pewnego producenta samochodowego mogę powiedzieć, że ceny części na dużo bogatszych (większych) rynkach potrafią być dużo niższe ;)

Można cenę negocjować przez zakup większej ilości towaru.

 

Jak ktoś napisał jesteśmy małym rynkiem na takie części, poza tym Shimano zdążyło sobie zmonopolizować rynek na przestrzeni kilkudziesięciu lat i SRAM będzie miał obecnie ciężko konkurować z nimi, jakościowo może być lepszy, ale cena jednak odgrywa dużą rolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...