Skocz do zawartości
  • 0

Rower crossowy do około 4500 zł/1000 euro


Gość Hubert

Pytanie

Gość Hubert

Dzien dobry

Sprzedałem swój rower RIXE Cross XC 8.0, rower cały na XT, rewelka, 7 lat jeżdżenia, zero problemów raz do roku jakieś linki wymieniłem, to wszystko.

https://www.olx.pl/oferta/rower-rixe-cross-xc-8-0-made-in-germany-tylko-deore-xt-duzy-CID767-IDhGVu9.html

Niestety po 7 latach zaczeły pojawiać się luzy na amortyzatorze, tu jakies wyłamana zeby a że to XT to koszty napraw i cześci zamiennych nie sa małe bo to jeszcze wiekszy rozmiar tego XT jak to w rowerach crossowych, brak czesci na allegro postanowiłem wystawić na OLX i sprzedałem po 2 tyg. Teraz chciałem kupić coś nowego:

Pomyslalem ze moze można isc w najwyższy mode tego RIXE czyli 10.0 dokładnie ten, jest to model z ubiegłego roku czy 2014 i kosztuje 999 euro.

http://www.zeg.com/online-shop/produktdetails-id1295327/Rixe-Cross-Bike-Cross-XC-100-28-Zoll-Cross-30-Gang-Shimano-Deore-XT-30-Gang-Schaltwerk-Rahmenhoehe-60-cm-guenstig.html?detail=specs

Chyba ma wszystko co trzeba, opony tylko Schwalbe CX Com a ja dużo smigam po szutrach, wertepach i lasach wiec w starym zamontowałem Schwalbe Smart Sam rower był trochę wolniejszy ale za to wygodniejszy.
Tu chciałem zrobić podobny manewr jeszcze przed zakupem poproszę o wymianę opon.
Ew czy może znacie jakieś inne opony niż Smart Sam, ostatnio już jeździłem mniej po terenach a więcej po utwardzonych drogach więc co sugerujecie pomiedzy CX Comp a Smart Sam?

Ewentualnie ogladam inne rowery i spodobało mi się coś takiego http://www.ebay.de/itm/Fuji-CROSS-1-5-Cyclocross-Bike-citrus-purple-2016-Komplettrad-RH-52cm/311589815957?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38052%26meid%3D924f8985c21c40bbbc8c6d5d70db32d2%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D5%26mehot%3Dlo%26sd%3D112212621419

troche inna sylwetka jest na tym rowerze chyba ale czy wygodna?

Poza crossami ten Rixe 8.0 to był mój 3 rower w zyciu i zawsze cross to niczym innym nie jezdzilem.

Tak jak wspominałem śmigam tak:

60% - szuter, drogi leśne, bruk
20% - miasto czyli też wysokie krawezniki
20% - asfalt

Moja wysokość: 193 cm
Waga: od 85 do 95 kg ;)

Tego Rixa 10 chciałem w najwiekszym rozmiarze XL - 60 cm, niestety sprzedałem tego 8.0 i nie zrobiłem pomiarów ile on tam miał cm ale był idealny, naprawedę duży.

Fuji ten z oferty jest mały ale jako coś poszukam wiekszy, jest prawie 2 kg trochę lżejszy nie wiem czy to przez mniejszy rozmiar czy ogolnie przez inne parametry roweru.

Z gory dziekuje za pomoc.

Hubert
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jeżeli ten Rixe ma tylko sprężynowy amorek, to szukaj czegoś z powietrznym NCX lub lepiej NRX.

Jeśli nie chcesz mieć mocno pochylonej, prawie leżącej pozycji z nienaturalnie wygiętą do tyłu szyją, to zapomnij o przełaju i zostań przy cross'ach.

Ewentualnie możesz pomyśleć o MTB na 29 " kołach z niezbyt szerokimi oponami.

Niższa masa Fuji wynika np. z braku amorka, ale czy go potrzebujesz lub czy się bez niego obejdziesz, musisz sam zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rixe ma amortyzator Suntour NCX-E więc musze dopytać czy jest to powietrzny czy spreżynowy model.

Dzisiaj dostałem kilka fotek i cena na ten rower 950 euro, ma większość XT, trochę LX a manetki Deore.

Moj poprzedni model był w całości na XT, kupiłem go po jednym sezonie i uprzedniej przymiarce za 2200 zł, 7 lat temu, a sprzedałem dwa tyg temu za 1600 zł.

Ten kosztuje 2x więcej od poprzedniego i zakup bedzie w ciemno bo wysyłka z Niemiec.

Ogolnie wielkość mam nadzieje że jest ok, opony chce grubsze pewnie te Smart Samy.

Myślicie że warto? Czy jestem w stanie kupić coś równie fajnego, solidnego, na dobrych podzespołach tak do 4500 zł tu w kraju?

 

Dodam że nie zależy mi na hamulcach hydraulicznych, poprzednio miałem V i nie narzekałem.

Bardziej mi zależy na solidności, jakości i dobrych podzespołach plus niskiej wadze.

 

Jeszcze jedno, kiedyś ramy były aluminiowe ale to aluminium było jakieś takie grubsze, te nowe rowery mają takie aluminium jakby super cieńkie, czy jest to rama cieniowana? Jak się w nią czymś stuka to taka jakby bardzo cieńka i pusta w środku.

Średnio to mnie tego typu ramy przemawiają.

 

Pzdr

Hubert

 

043.jpg

 

041.jpg

 

042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mHuba81

Trochę jest tak jak napisałeś, poprzedni kupiłem za 2200, używany, w pełni na XT i byłem mega zadowolony. Zero problemów a jeździłem sporo.

Sprzedałem za 1600 zł po 7 latach wiec na końcu ten rower mnie za dużo nie kosztował.

Nie wiem po co ładować 2x więcej skoro można poszukać 1-2 letni rower za te pieniądze.

Patrzyłem na tego Rometa który masz ale on jest dobre 2kg cięższy.

Przeszukań jeszcze może 1-2x Allegro lub OLX może tam coś znajdę za 2-2.5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...