Skocz do zawartości

[Hamulce] Cantilever a vbrake - wymiana


JPK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze rzutem na taśmę tylko dodam, dobrze wyregulowane canti z grup Mtb z dobrymi sztywnymi dźwigniami, plus sprawny zestaw linki pancerze i sensowne klocki - to działa!

 

Moje ulubione to przełom wieku, grupa chyba alivio z tektro klamkami szosowymi i przełajowymi tektro po drodze. hamulce ładniejsze bardziej przypominające zabie udka były dużo słabsze.

 

Ostatnio zabawa z v brakami tektro i accent dkprowadziła mnie do furii i jeśli zmienać na v braki to naprawdę dobrej jakości, nie najtańsze. Dużo zależy od klocka, trzeba uważać na zbyt sprężyste, albp rozpuszczające się w wodzie !

do v braków polecam klamkę avid fr 5

do cantileverow shimano, całe srebrne z literką "A" albo nwspomniane dzisiejsze tektro

 

i śmieszna rzecz, miałem rower retro makro kesz w którym nie dało się pogodzić szerszej opony 2,2 albo 2,4 z cantilewerami , wieszakiem i razsądna modulacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama, ramie nierówna ...

Mam 2 ramy w których fabrycznie były Cantilever z połowy lat 90`tych ... 

W Giancie górne rurki pod V`kami żyły własnym życiem i nawet "booster" zbyt wiele nie pomagał.

W GT jest nadzwyczaj sztywnie ... ale to po części zasługa 3 trójkątów :).

 

Tylko jest też jeden istotny element tej układanki ...

Nawet na wiotkiej ramie przy prawidłowym hamowaniu tył bez problemu będzie zrywał przyczepność pod V`kami.

Wszak nie od dzisiaj wiadomo że ponad 2/3 całej siły hamowania pojazdu dwukołowego przypada na przednie koło,  tam jest zawsze sztywno. :)

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt- dobre hamulce to podstawa. Cały czas zastanawiam się nad boosterami, jednak z dostępnością widzę że nie jest tak łatwo.

A rowerek to:

641280e33b2f.jpg

Niby nic szczególnego, ale zonie bardzo dobrze sie na nim jeździ.

Czy możecie w takim razie polecić jakieś konkretne hamulce, ewentualnie jakiegoś producenta? Ewentualnie jak jest to zestaw z boosterami.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...