Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Ile oleju Formula Thirty Three 2012?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nietypowy problem z amortyzatorem Formula 33 z 2012 roku.

Nie wiem ile oleju wlać do komory tłumienia. Już dowiedziałem się ile wchodzi w pozostałe otwory, została mi tylko owa komora.

Jedyne czym mogę się posiłkować to załączonym zdjęciem serwisanta z menzurką. Jest to zrzut z ekranu z wewnętrznego filmu serwisowego Formuli. Może ktoś z Was kierując się dobrym okiem bądź doświadczeniem będzie w stanie powiedzieć mi ile oleju jest w owej menzurce?

Piszę tutaj bo wyczerpałem już wszelkie drogi uzyskania informacji. Gregorio robi tylko hamulce, nie zajmują się amortyzatorami. Spider Suspension nie wie (dzwonił do nich mój kolega z zaprzyjaźnionego sklepu). Formula France nie ma pojęcia. Serwis główny we Włoszech podesłało mi pliki jak poskładać bez danych dotyczących oleju. Rozmawiałem również z włoskim serwisantem. Jedyne co mi proponują to wysyłkę widelca do Włoch i zapewniają, że mi to zrobią. Tylko ja podejrzewam, że też nie wiedzą... :(

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc!

post-149592-0-01491500-1480363406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że wszelkie porady czy manuale są zbędne. 

Tłumik obsługuje tłumienie powrotu i kompresji (regulacja kompresji i/lub blokada). Jest to zamknięty kartusz? Wlej do niego powiedzmy 40 ml oleju a następnie załóż tłumik blokady (zakładam że wlewa się olej górą i ostatnim elementem jest segment odpowiedzialny za blokowanie widelca). Sprawdź czy tłumienie powrotu działa i jak reaguje blokada. Tłumik blokady najprawdopodobniej ma na dole element odpowiedzialny za zamykanie żaluzji przepływu oleju i ten element musi być zanużony w oleju. Jeśli przy 40 ml oleju blokada nie zadziała to dolej kolejne 10 ml oleju, skręć tłumik i sprawdź ponownie. Do skutku aż blokada zacznie łapać. Możesz też zmierzyć długość tłumika a nastepnie wlać do goleni odpowiednią ilośc oleju tak by jego poziom odpowiadał zanurzeniu części tłumika odpowiedzialnej za działanie blokady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...