Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox 32 performance fit4


lucas80

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyn może być kilka np. uderzenie od spodu w kamień wygieło regulacje, mogłeś też przekręcić pokrętło na max w jedną stronę i w tej pozycji się zapiekło (co jest bardzo częste). Tak czy siak kręcenie na siłe może dać Ci tylko tyle, że je ukręcisz. Trzeba rozebrać tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i to moj pierwszy post. Mam nadzieje, ze wszystko zgodnie z regulaminem. 

Chodzi o mojego foxa, podejrzewam ze jest z nim cos nie tak. Konkretnie to mam zastrzezenia do jego blokady, ktora niby jest, ale jak dla mnie to tak jakby jej nie bylo. Powiem szczerze, ze zdania na ten temat sa rozne i sam nie wiem co o tym myslec. Znaczy wiem, jesli tak ma byc to w zyciu bym tego amorka nie wybral i jesli nic sie z tym nie da zrobic to leci od razu na sprzedaz. Moje poprzednie i wysluzone rock shoki byly o niebo lepsze, a po zablokowaniu amorek byl sztywny jak wiecie co ;)

 

Wyglada to tak: 

polozenie open - ugina sie max 8 cm (przy skoku 10cm)

medium - to samo

firm - 5 cm 

Dodam ze cisnienie mam poprawnie ustawione. 

 

Tutaj macie filmik jak to w rzeczywistosci wyglada. 

 

Napiszcie prosze co o tym sadzicie i jesli cos jest nie tak to niech to bedzie przestroga dla innych. 

Dzieki i pozdrawiam

 

Maiłem podobnie po zakupie w.w. widelca. Różnica między blokadami, a normalną pracą - "kosmetyczna". Po oddaniu do serwisu, gdzie uzupełniono olej itd. - różnica  zdecydowana. Nie jest to "beton" w 100%, ale zdecydowanie czuć że jest twardo. Podczas rozmowy z serwisantem wyszło że jest to kwestia ilości oleju - w fabryce żałują,stąd taka różnica.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Fox 32 Float Performance FIT4 skok 100 mm rocznik 2016. Oska 15 mm.

Dobry jest to amortyzator do reby można porównać? 

Jak tam wygląda sprawa lania oleju do dolnych goleni prawa i lewa ile ml?

Do komory powietrznej 5ml? 

Jakie oleje polecacie do komory powietrznej i dolnych goleni?

FIT4 to rodzaj tłumika? To najnowszy system w fox tłumienia? On jest zamknięty? 

We wtorek będzie u mnie to wyślę zdjęcia jak wygląda. 

Ogólnie robiłem sam serwis Manitou R7 dolnych goleni, komory powietrznej, tłumika i bylo spoko. Chodzi mi o wymianę oliei i nie miałem problemów. Fox jest bardziej skomplikowany?

Jest on nowy z rowerem. Zostawiać go czy szukać coś lepszego pod 27.5 koło?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2016 o 23:25, Kowal1986 napisał:

Taka mała regresja odnośnie filmiku powyżej. Autor tematu ma tłumik Fit, czyli tłumik zamknięty, więc poziom oleju w dolnych lagach nie ma znaczenia na blokadę (w moim starym tłumiku Open Bath jest to ważne). Jeśli blokada nie działa prawidłowo to może oznaczać braki oleju w tłumiku, więc ten film mu nie pomoże. Trzeba poszukać instrukcji rozbierania tłumika FIT4.

A FIT4 to tłumik zamknięty?  W mojej specyfikacji do dolnych goleni leje się różne ilości ml 15 i 25. To ma to wpływ na blokadę z manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...