Skocz do zawartości

[Kolorystyka] Problem ze zmianą akcentów roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Przy okazji nadchodzących zakupów - elementy napędu , linki i pancerze postanowiłem nieco odmienić swój rower bo jest dość ponury jak dla mnie :P Rama jest utrzymana w czerni i szarości + ciut czerwonych pasków.

XoJjKpZ.jpg

Chciał bym dodać mu trochę niebieskich akcentów - jakoś lubię niebieski :) Znalazłem sobie pancerze wraz z linkami do przerzutek i hamulców - tu pojawia się problem. Do przerzutek ok , wszystko pasuje ale brnąc dalej tą drogą natrafiłem na problem zwany hamulcem :P

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pancerze-i-linki-rowerowe/zestawy/p,unex-zestaw-linek-i-pancerzy-do-przerzutek-sleek-unex,413238.html

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pancerze-i-linki-rowerowe/zestawy/p,zestaw-linek-i-pancerzy-hamulcowych-sleek-mtb-unex,287641.html

 

Tylny - v-br , więc mogę spokojnie wymienić pancerz :)

Przód - hydraulika ... Teraz pytanie co z tym zrobić? Wymiana przewodu w tektro to średni biznes , jak nie słaby. Przewód w kolorze kosztuje około 80 zł - zależnie od producenta + do tego zabawa z doborem końcówek i wymianą. Cały hamulec można kupić za jakieś 150 zł w komplecie z tarczą , więc wymiana przewodu to prawie cena hamulca.

 

Teoretycznie mogę wymienić te 3 na niebieskie i jeden zostawić czarny albo 2 czarne i 2 niebieskie. Jak dla mnie odpadają obie te opcje - chcę 4 niebieskie :P

 

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Z góry mówię , że opcja spray-u odpada. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze, wyjdzie niezła kaszanka. Ja przy białej ramie z czerwono czarnymi akcentami założyłem żółte pancerze- zdejmowałem szybciej niż założyłem.

 

Przy okazji jak chcesz sobie odpicować rower to "przepoleruj" sobie ramę. Lakier proszkowy jest bardzo twardy więc nic nie popsujesz. Ja swoją ramę Krossa zrobiłem w 4 wieczory po 1h. Wiertarka, gąbka z rzepem średniej twardośći i Menzerna 2500. Wygląda lepiej jak z fabryki.

 

A jak wybierzesz już kolor to oprócz pancerzy polecam aluminiowe anodowane końcówki, wyglądają bardzo fajnie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji jak chcesz sobie odpicować rower to "przepoleruj" sobie ramę. Lakier proszkowy jest bardzo twardy więc nic nie popsujesz. Ja swoją ramę Krossa zrobiłem w 4 wieczory po 1h. Wiertarka, gąbka z rzepem średniej twardośći i Menzerna 2500. Wygląda lepiej jak z fabryki.

Chodzi o nadanie połysku czy jak?

 

 

 

Tak jak kolega pisze, wyjdzie niezła kaszanka. Ja przy białej ramie z czerwono czarnymi akcentami założyłem żółte pancerze- zdejmowałem szybciej niż założyłem.

Ogólnie nie bardzo podoba mi się ta rama jak chodzi o kolory. Chciałem mieć biało-zieloną , ale jakoś nie mam :( Malowanie nie wchodzi w grę bo prędzej bym ją wymienił ( brak mocowania na tarcze z tyłu) ale też odpada :P

 

Ciężki temat ogólnie. Bez takiego mieszania kolorów mógł bym jeszcze dać czerwone pancerze , ale odcień nie pasuje do pasków na ramie. Białe będą trochę zajeżdżać cyrkiem :P No to chyba zostaje mi tylko czarny :( 

 

Chciałem jeszcze nakręcić takie osłonki - mam nadzieje że chociaż kolor się w miarę zgra z tym na ramie. 

 

To by chyba było na tyle :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o nadanie połysku czy jak?
 

 

Widzisz te mikro ryski na fotce którą wstawiłeś? Po polerowaniu powinny zniknąć, oczywiście w granicach rozsądku. Cała rama nabierze blasku. Jutro będę przy rowerze to postaram się zrobić fotkę  :thumbsup:

 

Aha, ostrzegam Cie że te gumki są nieco badziewne. Końcówka jest "zaostrzona" i nie przylega ładnie do pancerza. Ja mam takie dwie więc je "złączyłem". Dużo lepsze są normalne pełne gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha, ostrzegam Cie że te gumki są nieco badziewne. Końcówka jest "zaostrzona" i nie przylega ładnie do pancerza. Ja mam takie dwie więc je "złączyłem". Dużo lepsze są normalne pełne gumki.

Cenna uwaga. Szkoda tylko że takie małe a tyle kosztuje :P 8 szt to jakieś 50 zł :o 

 

 

 

Pomaluj przewód sprayem. Tylko nie wiem jak będzie z trwałością.

 

 

Z góry mówię , że opcja spray-u odpada. 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież spray odpadnie i w życiu nie dopasuje koloru do reszty, szkoda roboty.

 

Ja wychodzę z założenia że jak coś robić to porządnie, więc albo kupno dedykowanego przewodu albo pozostanie przy kolorze czarnym.

 

Przy okazji: amatorsko bawię się w Detailing samochodowy i w tym roku przeniosłem to na rower z racji przerwy zimowej. Rower rozebrany do ostatniej śrubki, wszystko wymyte APC, nałożony dobry wosk itd. Nawet nie wiecie ile można zyskać tak prostymi zabiegami.


 

 

Cenna uwaga. Szkoda tylko że takie małe a tyle kosztuje 8 szt to jakieś 50 zł  

 

Zauważ jeszcze jeden psikus: ta spiralka to nic innego jak zwykła gumka cięta pod kątem a kosztuje tyle samo :D

 

Masz tutaj dwie zwykłe "gumki"  za... 1,90

 

http://allegro.pl/oslona-pancerza-prox-przerzutki-czerwona-2-szt-i6446685065.html

 

Ładnie zdzierają co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji: amatorsko bawię się w Detailing samochodowy i w tym roku przeniosłem to na rower z racji przerwy zimowej. Rower rozebrany do ostatniej śrubki, wszystko wymyte APC, nałożony dobry wosk itd. Nawet nie wiecie ile można zyskać tak prostymi zabiegami.

 

Rozebranie roweru do ostatniej śrubki to prosty zabieg?

OK doceniam to, że bawisz się w detiailing, ale WIĘKSZOŚĆ ludzi ma rower po to, aby na nim jeździć, a nie po to, żeby go rozbierać do ostatniej śrubki i pucować co tydzień. Ja też lubię mieć czysty rower, ale po co mam go co chwile myć jak teraz pogoda jest jaka jest. Szkoda czasu, bo za chwilę i tak będzie wyglądał tak jak przed pucowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie roweru do ostatniej śrubki to prosty zabieg?

OK doceniam to, że bawisz się w detiailing, ale WIĘKSZOŚĆ ludzi ma rower po to, aby na nim jeździć, a nie po to, żeby go rozbierać do ostatniej śrubki i pucować co tydzień. Ja też lubię mieć czysty rower, ale po co mam go co chwile myć jak teraz pogoda jest jaka jest. Szkoda czasu, bo za chwilę i tak będzie wyglądał tak jak przed pucowaniem.

 

Tak jak WIĘKSZOŚĆ ludzi w sezonie jeżdżę i myję go jak jest brudny standardową metodą: pędzelek/ gąbka + płyn + spłukiwanie. Kto tu mówi o rozbieraniu co tydzień?

 

Aktualnie to robię bo:

 

a ) jestem po sezonie

b )wymieniam 50% części jak nie więcej

c ) nawet gdybym nie wymieniał to wyznaję zasadę że po sezonie rower rozebrać trzeba

 

Tyle w temacie  :whistling:

 

 

Chciałem całe zamówienie złożyć na centrum rowerowym , ale 50 zl za same osłonki to trochę przesada.

 

Akurat centrum rowerowe jeżeli chodzi o wszelkie akcesoria czy "świecidełka" jest słabe. Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem rowerowy.com czy grawitacyjny.pl, można dorwać tam kolorowe śrubki, aluminiowe Top Capy, końcówki pancerzy itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak WIĘKSZOŚĆ ludzi w sezonie jeżdżę i myję go jak jest brudny standardową metodą: pędzelek/ gąbka + płyn + spłukiwanie. Kto tu mówi o rozbieraniu co tydzień? Aktualnie to robię bo: a ) jestem po sezonie b )wymieniam 50% części jak nie więcej c ) nawet gdybym nie wymieniał to wyznaję zasadę że po sezonie rower rozebrać trzeba Tyle w temacie :whistling:

 

Zapomniałeś chyba, że jesteś na forum rowerowym OGÓLNYM,  nie miłośników MTB, DH, ENDURO, itd. Tu może napisać użytkownik Wigry 3, jak i Pelikana - myślisz, że ci ludzie będą myli swoje rowery pędzelkami? Raczej wątpię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się już zupełnie zagubiłem  :whistling:  

 

Piszę że po sezonie rozebrałem rower i przy okazji porządnie go umyłem i nawoskowałem, nawiązując do tego że autor chce sobie odpicować rower, więc to jest jakaś metoda, a Ty mi coś piszesz o użytkownikach Wigry 3 czy Pelikana- a co mnie to interesuje? Czy ja komuś każe to robić? Widzę że już nic nie można napisać bo zaraz się znajdzie ktoś z bólem pupy, tak jest w każdym temacie.

 

To jak wejdę na forum Forda i napiszę że woskuje samochód to też będzie "hurr durr" bo to forum ogólne Forda i ktoś może jeździć zdezelowaną Fiestą?

 

Nie mam pojęcia do czego dążysz więc zakończmy temat, autor będzie chciał skorzystać z moich wskazówek to skorzysta, nie to nie, po to jest forum więc nie rozumiem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może koszulka/rurka termokurczliwa?

To też jakieś wyjście , no i można w zasadzie za grosze zrobić sobie np. 20 szt.

 

Jak już wchodzimy w temat czyszczenia to ja od siebie mogę powiedzieć , że aktualnie rower stoi sobie fajnie ubrudzony i nie narzeka :D Jedynie co , to nasmarowałem łańcuch żeby ruda nie wlazła.

 

Nowy sezon , nowy napęd to i się wypucuje :)

 

 

 

Akurat centrum rowerowe jeżeli chodzi o wszelkie akcesoria czy "świecidełka" jest słabe. Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem rowerowy.com czy grawitacyjny.pl, można dorwać tam kolorowe śrubki, aluminiowe Top Capy, końcówki pancerzy itd. 

Właśnie zauważyłem , że nie mają za dużego wyboru - jedno wycofają , drugie wprowadzą. Przykładowo przymiar do łańcucha - chciałem przy okazji kupić Mighty - skala 0.75 i 1.0 , był za 18 zł. Teraz jest jakiś force za 20 kilka - ma tylko skalę 1.0 i nic po za tym. Cyklotur ma identyczny asortyment i ceny. 

 

Gdyby nie to , że chcę sobie wypracować rabat na centrum to pewnie bym szukał gdzieś dalej w internetach :P Chociaż jeszcze ogarnę zaproponowane sklepy :) 

 

Pozdro , wariaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...