Skocz do zawartości

[Piasta] Shimano Deore XT Fh-m760 konserwacja i dobranie klucza do kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , potrzebuję pomocy w dobraniu narzędzi do konserwacji piasty Shimano Deore XT FH-M760 i dobrania klucza do kasety tzn co będzie mi potrzebne by przeserwisować dokładnie piastę , bębenek , kasetę itp.Mam niestety tylko jeden klucz 17mm do konusów i chyba niezbędny będzie drugi dlatego chcę wiedzieć co dokładnie kupić by zrobić zakup za jednym razem.Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam!

 

 

http://images84.fotosik.pl/153/3306c4d167349d2cmed.jpg

http://images81.fotosik.pl/153/f5d0318207ec290d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 i 17 do konusów ... za bębenek się nie zabieraj. Jak czytam to nigdy do piast nie zaglądałeś?? Przyzwoity kpl kluczy do konusów/ bacik/ wielowypust to jakieś 100 zł. Serwis ci to zrobi za 20 zł i będziesz miał pewność że będziesz miał dobrze pokontrowane. Jak chcesz to zrobić samodzielnie... to troszkę poczytaj a nie licz na gotowca.

Procedura jest teoretycznie prosta- ściągasz kasetę.... rozkontrowujesz piastę (od strony przeciwnej niż bębenek) wyjmujesz oś, kulki i wszystko dobrze czyścisz. Sprawdzasz stan bieżni, konusów, kulek.... nakładasz nowy smar do bieżni ... układasz kulki na smarze. Wkładasz oś i odpowiednio kontrujesz. To jest najważniejsza czynność. Ma być tak skontrowane, aby był lekki luz (prawie niewyczuwalny) ponieważ piasta po zaciśnięciu zacisku jeszcze się ściągnie. Bębenka nie ruszaj. To wyższa szkoła jazdy. Wymaga doświadczenia, knifu i odpowiednich narzędzi......no chyba że rzęzi ;-((( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn do tej akurat nie zaglądałem głównie przez brak odpowiednich narzędzi ale przednią gdzie są konusy na 15mm serwisowałem już parę razy , tylko przednia jest akurat banalna z serwisie , to samo z obu stron , czyszczenie i kontrowanie dosyć łatwa sprawa , za pierwszym razem trochę się męczyłem zanim dobrze skontrowałem żeby tak jak piszesz nie było bardzo luzu ale żeby też dobrze się obracała , to w takim razie klucz do konusów mi potrzebny jeszcze jeden bo jeden mam 17mm no i ten wielowypust a do tego bębenka co jest potrzebne ? bo chciałbym już wszytko mieć przeserwisowane.I byłbym wdzięczny za jakiś link do tego wielowypustu bo jest ich sporo a nie chce kupić czegoś niepasującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...