Skocz do zawartości

[suport, korba] jaki klucz dobrać


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bym Pana nie posłuchał to następstwem mogło by być ponowna wymiana suportu i oczywiście korby?

No bez przesady , gdzie tam Pan :P ja mam 16 lat :)

 

Suportu raczej by nie uszkodziła , ale szkoda zdrowia bo jak Ci pęknie korba pod nogą to możesz polecieć w drzewo , kamień czy pod samochód , także lepiej nie próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jeszcze raz korbę pod względem pęknięć i zadrapań nie wygląda tak źle jak na zdjęciach. Po za zadrapań na wierzchniej warstwie które nie wpływają w żaden sposób na wytrzymałość jest całkiem ok :). Od środka nie ma żadnych pęknięć po za miską oczywiście która i tak jest do wymiany. Zadecydowałem, że oszczędzę troszkę grosza i kupię tylko suport i z tego właśnie wynika moje pytanie. Nie bardzo wiem jakiej długości kupić suport. Nie wiem skąd mam to odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pewności co do długości suportu to linijka/suwmiarka w łapę i wszystko jasne :)

Gdybyś jednak zdecydował się na wymianę korby, to pamiętaj, że suport dobiera się do korby, nie na odwrót. 

 

PS

pÓki (dopÓki), nie puki, puka to taka mała muszla. MI nie mnie. Warto też przeczytać swoją odpowiedź przed wysłaniem! ;) Robisz straszne byki.

 

Tak dla pewności obejrzyj korbę dokładnie, zresztą ramę też. Nie wiem jak tego dokonałeś ale twój rower wygląda jak etatowy cel na poligonie wojskowym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już załatwiłem problem :) , okazało się, że główka ściągacza jest odrobinę za szeroka i niestety przekręciłem gwint z jednej strony :/ . Poszedłem do znajomego mechanika rowerowego i poradził mi bym dokręcił ten element co się odkręcił i pękł co widać na zdjęciu. Tak też zrobiłem i wszystko śmiga :). Jak wytrę wszystkie kasety to wtedy będę musiał myśleć :P a konkretnie będę musiał wymienić cały napęd korbę, kasety przednie tylne. Zainwestuję w coś konkretniejszego albo kupię nowy rower jeszcze nie wiem. Na tą porę jedynie wiem, że przez gwint który przekręciłem po przez zły ściągacz by dostać się do suportu nie zbędna będzie gumówka  :icon_confused:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...