Skocz do zawartości

[Hamulce] Tarczowe hydrauliczne, klocki problem z dopasowaniem


TranceEternity1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nowy rower w którym są hamulce tarczowe hydrauliczne DEORE T615 i od początku przednie hamulce piszczą. Klocki są żywiczne B01S. Próbowałem je trochę zjechać papierem ściernym ale to nic nie dało, nadal piszczą. Postanowiłem kupić nowe klocki, w necie doczytałem, że zamiennie pasują metalowe G03TI.

Problem w tym że one w zaciski nie chcą wejść.

Wpadłem na pomysł żeby spiłować ten metal żeby weszły tylko czy nie zniszczę w ten sposób tych klocków bo jak widać na zdjęciach niżej są one inne i mogą w całości nie ścierać się.

Czy ktoś przerabiał może taki temat?

 

dd9185a5f59291f1.jpg

 

27f5ee61e5e3bc23.jpg

 

762415b155731d94.jpg

 

e64112ac07491ffe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zbyt mocno wysunięte tłoczki w zacisku, trzeba je ponownie wsunąć do zacisku i wtedy założyć nowe klocki + wyregulować zacisk względem tarczy. Poczytaj na forum jak to zrobić.

 

Poza tym te klocki wyglądają tak, jakby nie były przeznaczone do Twojego zacisku. Klocki różnych producentów przeznaczone do danego typu zacisku raczej wyglądają tak samo.

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za polecanymi klockami do Twoich zacisków (będą kształtem praktycznie identyczne z oryginałem).  Ze swojej str mogę polecić "ceramiczne" unexy  (U-008) i oraz koolstopy D620 - organiczne, czerwone i D620S - metaliczne, złote.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@TranceEternity1 - a co ci tam trze, w którym miejscu?

G03TI które kupiłeś wyglądają kropka w kropkę jak G03S które na 100% pasują do DEORE T615.

Wiem, bo mam te klocki w tych hamulcach. G03TI to ten sam klocek tylko na tytanowej blaszce.

Rozepchaj tłoczki jak pisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki metaliczne mają większe tendencje do pszczenia niż żywiczne. Więc taka zamiana, tylko z względów dźwiękowych nie ma sensu, ale mniejsza o to. Pokazane klocki różnią się rozmiarami. Więc nie ma co się dziwić że nie pasują. Klocki G03TI jak najbardziej są do hamulca 615, ale do M615. Jeśli miałeś oryginalnie B01S, to pewnie zaciski w wersji T615 są inne i klocki odpowiednie to B03. Chyba że ktoś, gdzieś coś pokickał już na etapie montażu. I zamiast G01S, dał B01S. Te drugie też da się założyć do M615.

Edytowane przez szymony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...