Skocz do zawartości

[szprychy] czarne, jakie?


almaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem sobie zmienić swoje szprychy ze srebrnych na czarne. Obręcze dt swiss xr 400, piasty novateca maszynowe. Zależy mi i na lekkości i wytrzymałości, jeżdżę głównie asfalt, ale czasem też lekki teren, waga 85kg. jeśli to ma znaczenie. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Zastanawiam się też nad nyplami. Mam aluminiowe dartmoora, ale mają już z 5 lat i coś często mam luźne szprychy. Czy takie będą ok? http://allegro.pl/show_item.php?item=5585396548

I czy w związku z zakupem muszę jakoś swoje zmierzyć, czy to uniwersalne rozmiary i będą pasowały do obręczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bierzesz D-Light skoro Laser są lżejsze?

 

Pisałem od producenta, podobno do kół z tarczami poleca D-Light a nie Laser. Natomiast rozmawiałem z zaprzyjaźnionym serwisantem który ma duże doświadczenie w tym temacie i nigdy problemów nie miał z tymi szprychami. Powiem więcej, pewna osoba związana dość blisko z dystrybutorem SAPIM na Polskę potwierdza że to marketingowa paplanina żeby naciągnąć na droższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 56 kg, więc ja na nich wrażenia nie zrobię. Opieram się na opiniach innych osób które siedzą w tym fachu dość długo.

 

Tak, moja pomyłka, ja kupowałem wersję "srebrną" która jest o 1,10 zł tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt że konkurencja jest bardzo wyrównana

ważne jest to jak szprycha jest scieniowana

1.5 ma bardzo wąskie zastosowanie, tylko szosa

1.6 to opcja na lekki i wytrzymałe koła

1.8 to propozycja na bardzo wytrzymałe koła

2.3-1.8 to już opcja gdzie nie ma miejsca na kompromisy

 

z nypli mosiężne będą najmocniejsze i najtańsze (na stalowe nawet nie patrz)

nyple alu muszą mieć idealnie dobrane długości szprych, a czasem i tak sobie lubią pęknąć, za to są najlżejsze

ciekawą opcją są jeszcze alu dt squorx lub pillar dsn (w sapimie to sie chyba nazywa double square), są bardzo lekkie, przy dobrze dobranych szprychach nie mogą pęknąć, ale też i najdrozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dużo lepszy od DT Revolutiona o tych samych parametrach- mniej się ukręca przy późniejszym centrowniu;-))

Która firma lepsza DT czy Sapim... to tak jak sprzeczać się o wyższości świąt...

Akurat dt swiss mi podpasowal ,piasty obrecze nyple i szprychy ktore wybralem sa genialne.

 

@Dawid

 

Alu nyple tez lubia sie zapiec i zasniedziec ,z czasem rozpadaja sie w wyniku erozji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...