Skocz do zawartości

[klocki] Nierownomierne scieranie sie w XT m-775


kamikadze2014

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Hamulce xt 775/ zalane niedawno nawet kilka razy na rozne sposoby/ klocki wyczyszczone i wypalone/ tarcze wyczyszczone i wypalone. Brak sladów wycieku na zaciskach/ klamkach. Hamulcom brak mocy... ewidentnie. Klamka twarda (sądze ze to nie zapowietrzenie).Poprzednie m445 były mocniejsze nawet przed dotarciem klocków.

W XT ciezko zablokowac koło (tył- przód prawie w ogole nie działa) i musze naprawde sie wysilić. O hamowaniu jednym palcem moge zapomniec. Kilkukrotnie juz demontowałem/ przelewałem/ wypalałem klocki/ sprawdzałem co jest nie tak.... i nic. Tył na metalikach działa jako tako- przód nie istnieje.

 

Dzis wyjałem klocki po dniu jazdy i docierania. Jak widac klocki maja nierównomierne znaki wytarcia. Macie pomysł co z nimi nie tak? Nie chciałbym bawic sie w rozkładanie klamki i zacisku na części pierwsze...

 

Pozdrawiam

post-173222-0-53779600-1477843860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypalaniem klocków metalicznych to przesada. Wystarczy dobrze odtłuszczaczem wymyć. Po klockach widać że cały klocek nie bierze udziału w hamowaniu, co oznacza że jak go będziesz co chwile wyciągał to nigdy się nie dotrze. Jeździj i czekaj aż się dotrą, możesz też zamienić tył z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale tak jak napisałem- nawet niedotarte klocki powinny juz pozwolić na jakieś bezpieczne hamowanie. W tym momencie przy pełnym scisku klamki koło potrafiło się zatoczyć. Zwiekszenie temperatury tarczy/ deszcz sprawiały ze hamulec delikatnie sie budził ale nie na poziomie XT! testowałem już przez kilka wypadów.

 

Nic no, wczoraj wypompowałem tłoczki, wymyłem, przesmarowałem i uzupełniłem olejem mineralnym cały hamulec. Kwestia odpowietrzenia i jutro przetestuje z klockami metalicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok, kwestia jakie tarcze masz, jak są w danym miejscu mocniej wycięte niż w innym, to różnica jak klocek wygląda będzie, ja też tak mam w przypadku tarcz SLX RT-68.

 

Masz nowe klocki metaliczne, a tarcze stare? To może być główny problem, klocek Ci będzie naprawdę długo do tarczy układał, a różnica w wyglądzie klocka, hmm, mówię też mi inaczej klocek wygląda na różnej wysokości, ale siła hamowania jest ok.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi w temacie. Niestety temat okazał się czyms gorszym. Pozostawiłem hamulce odpowietrzone i wyczyszczone na kilka dni po czym zacisnąłem klamkę a z zacisku poszły bąbelki - to samo co w tym filmie: LINK

Przykra sytuacja.. czeka wymiana uszczelek na które nie wiem czy sie zdecyduję. Bardzo słabo tym bardziej, że chciałem na dniach pojezdzic a w poblizu zadnych ciekawych propozycji zamiennych. Firma GG Trading wyrabia uszczelki tylko pytanie czy wszystko bedzie odpowiednio spasowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma GG Trading wyrabia uszczelki tylko pytanie czy wszystko bedzie odpowiednio spasowane...

korzystałem z ich usług - jest OK. 

Czasem jest tak że klocki z tarczami się słabo dogadują (nie mam na myśli zakatowanych tarcz) ... mi zmiana tarcz z magury na hayesa zmieniła hamulce nie do poznania na ++++

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta do tłoczków i cylinderków zakupiona. Wyjąłem jeden tłoczek i uszczelkę, poczysciłem, wysuszyłem i na sucho je spasowałem. Ewidentnie uszczelka nie obejmuje tłoczka całą swą objętoscia (zaznaczam ze nie oczekuje tu scisku bo tłoczek ma sie przecież luzno poruszać)- jest wyczuwalny luz i niepełne objęcie tłoczka. Myślicie, że to normalna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...