Skocz do zawartości

[stery] Merida One Forty


DzikiChomik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem świeżakiem na forum - witam i od razu przechodzę do sedna.

 

Nabyłem ramę roweru Merida One Forty 5B 2014 z nabitymi miskami sterów oznaczonymi symbolem H5094.

Niestety reszty elementów sterów nie otrzymałem i nie wiem jaki był to model (firma FSA).

 

Google nie pomogło.

Strona www FSA, nawet po zagłębieniu się w rysunki techniczne również nie pomogła - nie znalazłem ww. oznaczenia misek przy żadnym modelu. Wymiary też nie pasują.

Polski suport Meridy milczy, Tajwan także, a w UK stwierdzili, że już nawet tego modelu nie pamiętają, ale według archiwalnego katalogu są to stery określone jako "Big Conoid semi Neck" (czyli dalej nic nie wiem...).

 

Próbowałem dokonać pomiarów średnicy zewnętrznej i wewnętrznej żeby dobrać odpowiednie stery, ale z racji nabitych misek mogę je jedynie oszacować, a to w niczym nie pomoże.

 

Pytanie brzmi: jakie stery kupić?

Czy może ktoś posiada ten lub bliźniaczy model Meridy i może podpowiedzieć co i jak ze sterami?

Czy jedyną opcją jest wybranie się do serwisu by zdjąć miski sterów i dokonać pomiarów?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :thumbsup:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro sam producent i sprzedający nie wiedzą, to skąd mają wiedzieć użytkownicy forum? Do wróżki się udaj.

 

Producent wie. Sprzedawca może nie wiedzieć, jeśli jest "przypadkowy". Skoro się nie zainteresowałeś tematem przed zakupem, to może po prostu jedź do profesjonalnego sklepu z serwisem i każ sobie dobrać stery do ramy.

 

Drugi post i już atakujesz etykietką spamer. Może daruj sobie to forum. Nie potrzebujemy tu takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy ze spamerem:

 

Nie, producent nie wie.

Gdybyś posiadał dar czytania ze zrozumieniem - wiedziałbyś, że producent w niczym nie pomógł.

Wróżki nie trzeba - wyobraź sobie, że Merida mogła wyprodukować i sprzedać więcej niż jedną ramę i jest spora szansa, że ktoś z tego forum miał kontakt z tą ramą.

Gdybym chciał wybrać się do serwisu na wybicie misek i zmierzenie główki ramy suwmiarką, to bym dawno tak postąpił. Póki co chcę dobrać taki sam lub bliźniaczy model sterów do nabitych misek.

Widać ciężko ogarnąć tak podstawowe kwestie kiedy ktoś pisze byle co żeby tylko napisać.

Takich spamerów, którzy nie potrafią wnieść nic do tematu nie potrzebujemy więc wypad i to w podskokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś posiadał dar czytania ze zrozumieniem - wiedziałbyś, że producent w niczym nie pomógł.

Posiadam, posiadam. Po prostu skierowałeś pytanie do osoby, która nie wiedziała i nie chciało jej się szukać odpowiedzi. To nie znaczy, "producent nie wie" jakie stery są w jego rowerze. Gdybyś posiadał znajomość logiki, to byś nie napisał, że "producent nie wie".

 

Ja na Twoim miejscu poszedłbym lub zadzwonił do lokalnego sklepu, który sprzedaje meridę i zamienił dwa słowa z mechanikiem. Chyba nie masz problemów z kontaktami międzyludzkimi?

 

 

 

Takich spamerów, którzy nie potrafią wnieść nic do tematu nie potrzebujemy więc wypad i to w podskokach.
 

Nie jestem spamerem, za to jest już pewne, że Ty jesteś zwykłym chamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...