Skocz do zawartości

[Lampka] Lezyne Power Drive 900xl i 1100xl


baton168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję lampkę uniwersalną, do jazdy po mieście i po lasach. W mieście będę używał pewnie na min. poziome.

 

Moje wymagania:

1. Lampka z wbudowaną baterią, bo codziennie jeżdżę do pracy i będę zdejmował z kierownicy.

2. Możliwość podpięcia power banka podczas jazdy.

3. Solidna konstrukcja, żeby działała przez długi czas.

4. Kwota 400-500 zł

 

Na razie interesują mnie lampki jak w temacie. Trochę mało jest informacji w necie na ich temat.

Czy można jeździć z tymi lampkami podpiętymi do power banka ?

Czy te lampki nadają się do jazdy po lesie ?

Czy warto dopłacić do 1100xl ?

 

A może są jakieś lepsze lampki spełniające moje wymagania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 stówy to będziesz miał mega zestaw dwóch potężnych latarek i worka akumulatorów. Za dużo napisaliśmy o tym w podwieszonym żeby znów się udzielać.

 

A samo Lezyne - no fajne. Czas pracy średnio słaby, ilość światła dupy nie urywa, ale pewnie wykonane i jakość na najwyższym poziomie. Aha, nie znamy rozkładu światła a chyba to jest najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes

 

Dzięki za odpowiedź. Właśnie w tym problem, że nie chcę lampki/latarki na wymienne baterie/akumulatorki. Nie chce mi się co 1 godz. zatrzymywać gdzieś w lesie, w czarnej du**e i rozkręcać latarkę, żeby wymienić akumulator. Wolę już mieć ze sobą power banka lub jakiś pakiet akumulatorków z kablem usb i podłączyć to do lampki.

 

Tylko czy istnieje taka lampka, która nadaję się w teren, ma wbudowany akumulator, jest ładowana z usb i działa po podłączeniu powerbanka ?

 

Moja dziewczyna ma Knog Blinder Road 2 i niestety po podłączeniu np. do ładowarki, lampka ładuje się, ale przestaje świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przednią lampkę firmy Moon z akumulatorem ładowanym przez usb. Podłączyłem ją przed chwilą pod ładowarkę i świeci w trakcie ładowania, także pewnie z powerbankiem będzie działać. Ja mam model Meteor 200, i do miasta się nadaje, ale w teren już nie za bardzo, bo o ile światło jest mocne, to świeci bardzo wąsko, takie jajko światła, ale na bokach już ciemno.

 

Możesz sprawdzić na stronie, mają całkiem duży wybór. Bardzo dobra jakość, niestety tanie nie są, ale za 400 - 500 na pewno coś wybierzesz.

 

http://www.moon-sport.com/product-list.php?id=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale lampka nadaje się albo do jazdy w lesie, albo do jazdy po drodze.

 

Lampki drogowe mają taki snop światła, że sprawdza się na drodze i nie oślepia jadących z naprzeciwka. Do jazdy w terenie trzeba coś co świeci nie snopem światła przed siebie, ale świeci szeroko, oślepiając przy tym jadących z naprzeciwka.

 

Sam mam lampkę Roxim RX5. Świetna na drogi. Również leśne, jeśli są w miarę równe i bez nagłych podjazdów i zjazdów. Na typowy teren chyba trzeba mieć coś na kask, czym można świecić rozglądając się (i oślepiać tych z naprzeciwka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa convoye S2, przy 1A światła mnóstwo na drodze. A czas pracy na panasach 3400mAh niespełna 4h w tym 3h świecenia pełną mocą. Co 4h możesz się zatrzymać czy też za często? No i masz współczynnik ilość prądu - ilość światła przez cena najlepszy na rynku.

 

Jeden ref, drugi z kolimatorem, sterowniki z programowaniem cobyś sobie tryby mógł sam wybrać i dobre akku. A jak potrzebujesz to odpalasz 100%, dziki spierniczają, trawa się pali i owszem, masz półtorej godziny świecenia ale taką ilością światła, że można mówić o rozpasaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o taką, która podczas ładowania świeci.

 

Użytkownicy lampek na usb, możecie sprawdzić czy podczas ładowania lampka świeci ?

 

Z wcześniejszej wypowiedzi w tym temacie wiem, że Moon Meteor 200 świeci podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...