Skocz do zawartości

[opony] jakie wybrać?


BLiTzPL

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, planuje za niedługo zakup nowych opon do roweru NS Soda Air z 2014 roku , aktualnie na przodzie mam Maxxis Ardent 2,25 - fabryczna w zestawie która była i na tyle Maxxis High Roller II 2,4, przeczytałem w sieci ,że lepiej mieć szerszą oponę z przodu a węższą z tylu a poniekąd ten high roller nie jest mi potrzebny bo głównie jeżdżę po mieście/lesie, uczę się tricków i skoków, oraz jak się zdarzy okazja to raz w miesiącu na jakąś trasę dh - jeżdżę bez szaleństw więc nie potrzeba mi jakiejś mega opony, czytałem o schwalbe nobby nic, magic mary, hans dampf ale przy każdej - oprócz magic mary, pisano ,że klocki boczne odpadają oraz mają słabe ścianki, szukam opony takiej która by wytrzymała średnio duże obciążenia, zarazem żeby to nie był kloc 1,5kg ale do jazdy FR, po mieście, ewentualnie lesie a patrząc na wagę mojego High Rollera II 2,4 (niecałe 1300g + dętka 295g) i jazdę po mieście, lesie to według mnie trochę za dużo. Z góry dzięki za pomoc ;)


Dodam jeszcze, że jak jest możliwość to proszę o porównanie opon maxxisa i schwalbe które pasowały by do moich preferencji. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dużo jeździsz po mieście, jaki to jest procent całej Twojej jazdy. Od siebie mogę dodać tyle, że chwilowo używam po mieście nobby nic na przodzie i nie polecam tej opony na asfalt, za duże opory toczenia i za bardzo szumi. W teren świetna. Z tyłu mam kende karma i biorąc pod uwagę jej niską cenę, to też mogę polecić, ale w teren, na asfalt też nie jest dobrym wyborem, ale jest, powiedzmy, ciut lepiej niż w przypadku nobby nic'a. Co do wersji, to nobby nic nie jest zwijany, koła 26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennie jeżdżę 2-3h - staram się prawie codziennie :) , High rollery mam od listopada-października 2015 i centralny bieżnik jest prawie płaski :D , jeśli chodzi o procent jazdy po mieście to jeśli chce dojechać do innego lasu, na trasę, ewentualnie bike park to i tak te kilka kilometrów muszę przejechać miastem, high roller też bardzo szumi ale wielkim minusem jest jego waga, jeśli chodzi o nobby nic , znalazłem wersję 2,35 , trailstar , 645g - wiesz może jaki zestaw przód/tył by był dobry(głównie chodzi o szerokość czy przód np. 2,4 a tył 2,35)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz po asfalcie tyle co piszesz to odpuść sobie magic mary. Odpuść też sobie mieszanki trail star i vert star (Schwalbe) czy 3C na tył bo zajedziesz je bardzo szybko. Na przód maksymalnie coś pokroju Hans dampf/aggressor, większy bieżnik nie ma sensu. Na tył wybrałbym jednak semi slicka typu rock razor albo właśnie minion SS. Nie zalejesz się potem na dojezdzie :)

Nobby nic zwijam na przód też może być ale szukaj pośredniej mieszanki - pace star

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem to i biorę 2x hans dampf i 1x nobby nic na test , najwyżej się pozamienia/wrzuci na drugi rower ;) Jeśli chodzi o dosłownie asfalt to jedynie gdzie "przechodzę/przejeżdżam" po nim to po pasach/jak przejeżdżam przez drogę więc pojęcie dosłownie przez miasto niezbyt pasuje ;) , bardziej jeżdżę na skróty przez miasto niż dosłownie drogą :) Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten piątek zakupiłem 2x hans dampf w wersji performance 2,35 i jestem zadowolony i to bardzo - nieporównywalnie niższa waga - prawie dwukrotnie w porównaniu do HR2, opory toczenia niższe a opona i tak nieźle trzyma - gorzej na mokrym, łatwiej się robi wheelie, manuala i wkońcu idzie robić bh ^^ Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...