Skocz do zawartości

[bagażnik przedni Tubus] amor bez górnych i dolnych otworów montażowych


Glonas

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem już chyba całe forum, niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż zastanawiam się jak zamontować przedni bagażnik Tubusa lowriders ( model obojętny, sakwy Ortlieba ) do amora SUNTOUR bez uchwytów do tego przeznaczonych. Powiedzmy, że górę bagażnika zamontuje na tym https://rowerplus.pl/czesci-zamienne-do-widelcow/6-suntour-adapter-do-montazu-bagaznika-przedniego-lowrider-sr.html lub podobnym, ale co zrobić na dole ??? Czy otwory montażowe w Tubusie są na tyle duże, że mogę podpiąć pod zacisk przedniego koła, czy to będzie możliwe i czy tak się da ??? , a może znacie jakieś inne sposoby pewnego i bezpiecznego montażu ??? Ja nie mam pomysłu....    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie.

Ta fotka wyjaśnia dlaczego

wpid-Photo-09082013-1002-PM.jpg

Ale jednocześnie daje wskazówkę jak ten dylemat rozwikłać. Musisz zrobić adapter z kawałka blachy aluminiowej( grubość 2 mm będzie wystarczająca).

Nawiercasz dwa otwory. Jeden będzie pod ośkę zacisku koła a w drugi dokręcasz dolne mocowanie Tubusa.

 

Sprawa jest prosta. Wystarczy tylko szlifierka kątowa, wiertarka i blacha aluminiowa, którą nawet za darmo dostaniesz w punkcie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...