Skocz do zawartości

[Leśniczy] problem XD


hippopotomonstro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mieszkam w Puszczykowie .
Ostatnio o godzinie 21 wracałem przez Las do domu i zaczepił mnie Leśniczy który mi oznajmił że nie mam prawa jechać po drodze rowerowej w lesie po zachodzie słońca ,oraz że jak wlepi mi mandat to mogą mi zabrać prawo jazdy (jechałem z oświetleniem ale bez kamizelki) .

Pytanie moje brzmi czy ma do tego prawo?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio o godzinie 21 wracałem przez Las do domu i zaczepił mnie Leśniczy który mi oznajmił że nie mam prawa jechać po drodze rowerowej w lesie po zachodzie słońca ,oraz że jak wlepi mi mandat to mogą mi zabrać prawo jazdy (jechałem z oświetleniem ale bez kamizelki) . Pytanie moje brzmi czy ma do tego prawo?

 

Po pierwsze, czy pan leśniczy się wylegitymował/ przedstawił?

 

Po drugie, skoro twierdzi, że nie możesz jechać tą drogą po zachodzie słońca, to nich to udowodni, przedstawi jakiś regulamin.

 

Po trzecie, skąd wiedział czy masz prawo jazdy czy nie? Z tym zabraniem prawa jazdy to już w ogóle kompletna bzdura. Za co mają Ci niby zabrać prawo jazdy i kto? Za jazdę po ciemku po lesie ? Hahahahahaha, dobre :D

 

Poza tym wydaje mi się, że jeśli jest to las państwowy (Park Narodowy), nie ogrodzony żadnym ogrodzeniem, to jeśli przestrzegasz regulaminu tego parku, możesz sobie po min chodzić i jeździć na rowerze przez całą dobę, szczególnie, że jak twierdzisz jechałeś po drodze rowerowej.

 

Masz imię i nazwisko tego leśniczego? Ja na Twoim miejscu bym zadzwonił do nich i się dowiedział co i jak.

 

Dyrektor Wielkopolskiego Parku Narodowego

WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY
JEZIORY, 62-050 MOSINA, tel. (0-61) 89 82 300 tel./fax 89 82 301

 

Na terenie Parku zabrania się:

  • polowania, wędkowania, chwytania, płoszenia i zabijania dziko żyjących zwierząt, zbierania poroży zwierzyny płowej, niszczenia nor i legowisk zwierzęcych, gniazd ptasich i wybierania jaj,
  •  
  • wysypywania, zakopywania i wylewania odpadów lub innych nieczystości,
  • wydobywania skał, minerałów i torfu,
  • niszczenia gleby,
  • palenia ognisk poza miejscami do tego wyznaczonymi,
  • prowadzenia działalności handlowej poza miejscami do tego wyznaczonymi,
  • zbioru dziko rosnących roślin albo ich części, w szczególności owoców i grzybów,
  • ruchu pojazdów poza drogami do tego wyznaczonymi,
  • umieszczania tablic, napisów, ogłoszeń reklamowych i innych znaków nie związanych z ochroną przyrody, z ochroną porządku i bezpieczeństwa, z wyjątkiem znaków drogowych i innych znaków związanych z zakłócania ciszy,
  • używania lotni i motolotni,używania łodzi motorowych, pływania, żeglowania, uprawiania sportów wodnych i motorowych bez zgody dyrektora Parku,
  • puszczania psów luzem.

 

 

Nigdzie nie ma mowy o godzinach poruszania się po tym parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Park może być zwiedzany w ciągu  całego roku od wschodu do zachodu słonca.

 

I to wystarczy,żeby jakiś nadgorliwy się przyczepił.

Cała reszta z prawem jazdy itd. to abstrakcja i mogą go w kant d... pocałować,ale na upartego mandat może wstawić,ale to szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zarządzeniu, które wkleił@@bobik314, faktycznie jest takie zdanie, jednak w regulaminie na stronie WPN już go nie ma, a powinno być np. Zabrania się zwiedzania parku od zmierzchu do świtu. 

Przecież nikt nie będzie przekopywał całego internetu, dzwonił dowiadywał się, skoro na stronie powinno być co i jak.

Ciekawe co jest napisane na tablicy informacyjnej, na wstępie do parku i gdzie ona w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat to jest trochę dziwne,tyle lat szlajam się po górach,ale takiego punktu nie pamiętam żeby był gdziekolwiek.

 

No właśnie, też pomyślałem o górach. Często zdarza się tak, że żeby dojść gdzieś dalej i jeszcze wrócić przed zmrokiem trzeba wyjść w nocy w góry i jakoś nikt się nie czepia, a to przecież są góry, a nie płaska wielkopolska, ryzyko znacznie mniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zarządzeniu, które wkleił@@bobik314, faktycznie jest takie zdanie, jednak w regulaminie na stronie WPN już go nie ma, a powinno być np. Zabrania się zwiedzania parku od zmierzchu do świtu. 

Przecież nikt nie będzie przekopywał całego internetu, dzwonił dowiadywał się, skoro na stronie powinno być co i jak.

Ciekawe co jest napisane na tablicy informacyjnej, na wstępie do parku i gdzie ona w ogóle jest?

 

Czytałem regulamin na tablicy nic tam nie ma o porach kiedy mozna jeździć

Wcześniej pisałeś "zaczepił mnie Leśniczy który mi oznajmił że nie mam prawa jechać po drodze rowerowej w lesie po zachodzie słońca" - zatem kłamiesz.

 

Nie kłamię XD .jest wjazd przy polach od strony wsi Wiry ,przy wjeździe na ścieżke rowerową jest tablica z regulaminem droga prowadzi między polami ,po czym jest wjazd na krótki odcinek lasu. Leśniczy złapał mnie na ścieżce rowerowej między polami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciekawe spotkanie :)

Wszystko zależy od człowieka: jeden Ci wlepi mandat, drugi tylko upomni. Przepisy w tym przypadku (Park Narodowy) są jednak dość jasne. Nakaz  zwiedzania parku za dnia nie ma za zadanie utrudniać nam życia, a jedynie chronić wrażliwy ekosystem. Skoro park może być zwiedzany od wschodu do zachodu słońca, oznacza to tym samym, że w nocy jako odwiedzający nie można się po jego obszarze przemieszczać. W PN występują większe zagęszczenia roślin i zwierząt chronionych. Poruszając się w nocy możemy nie tylko dopuścić się płoszenia zwierzyny, ale też zboczyć ze szlaku i poruszać się drogami do tego dla turystów nie przeznaczonymi. 

Swoją drogą, nawet za dnia można sobie narobić problemów z Leśnikami :) Z nimi nie ma żartów, o czym przekonał się amator- ornitolog z Hajnówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...