Skocz do zawartości

[pierwszy zakup] fairdale weekender mx


IGI.T

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy, więc przede wszystkim witam wszystkich!

Do tej pory jeździłem głównie po mieście na ostrym, stęskniłem się za hamulcami i możliwością zjechania z asfaltu.
Czy polecacie taki oto rower:

http://texasbikes.pl/rowery/159-rower-fairdale-weekender-mx.html

 

Jeździł bym dalej głownie po mieście (365d), ale z chęcią bym też skręcił w las, albo założył sakwy i pojechał nad Balaton ;)
 

Dzięki za wszelkie uwagi, porady tudzież pociski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) powstał na bazie modelu Archer z inspiracji rowerami BMX. (...) styl bmxowy  (...) mostek firmy Sunday, chromowane korby, (...) wyższa kierownica  z poprzeczką, która (....) fajnie wygląda (...) nawiązanie do swoich korzeni z których wywodzi się marka Fairdale - do BMXów!"

 

Tym samym, w jednym rowerze masz jednocześnie: koła w rozmiarze 700C - jak w szosie, miejskie opony 42 mm - jak w holenderce, napęd SRAM X5 - jak w MTB, tarczki mechaniczne - jak w przełaju, blat z koronką 42T - też jak w przełaju, ale wyglądający - jak z BMX, no i oczywiście kierownica z poprzeczką, ogromne pedały platformowe i mostek o kształcie sześcianu - wyjęte wprost z BMX. Całość na stalowej ramie ze stalowym widelcem.

 

Ale to nie wszystko - gdyż chcesz tym rowerem jeździć po mieście, uprawiać rekreację leśno-ściezkową, a okazjonalnie również dalekosiężne sakwiarstwo. Na dodatek o pomyśle piszesz na forum szosowym, a sam przesiadasz się z ostego koła.

 

No kolego - tylu okoliczności zebranych do kupy w jednym rowerze dawno nie widziałem. Brakuje tylko lemondki i okazjonalnych startów w triatlonie. Jednakowoż, jeśli sięgnę pamięcią do swojego własnego roweru sprzed wielu wielu lat, to był on właśnie taką zbitką wszystkiego co możliwe służącą do jazdy wszędzie gdzie się da. Dlatego myślę, że... to może się udać. A jeśli nie, to przynajmniej będzie z tym dużo zabawy.

 

Możesz też podejść do tematu na poważnie i poszukać czegoś w tym stylu:




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tej części forum bo najbliżej mu do przełajówki, i chyba przełajówki są najbardziej "do wszystkiego" i jednocześnie "nie do niczego" ;)
Temat i tak zamknięty bo kupiłem w końcu składaka na ramie cube cross race, na początek powinno wystarczyć:)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...