Skocz do zawartości

[Ochraniacz] Pokrowiec na koła MTB


michalr75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam rozwiązania które pomoże mi ograniczyć ilość brudu wnoszonego wraz z rowerem do mieszkania. Wymyśliłem sobie ze najprościej będzie na koła założyć jakiś ochraniacz. Niestety niewiele jest takich rozwiązań na rynku albo ja nie potrafię znaleźć. Na Allegro jest jedna oferta takich ochraniaczy, pełny na przednie koło i 1/3 na tylne. Może znacie jakieś inne propozycje które można by obejrzeć w sieci?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Ten zestaw z allegro to pokrowiec w całości na przednie (wysłałem zapytanie czy da sie założyć bez zdejmowania koła) a na tylne 1/2 koła, czyli zakładasz bez zdejmowania koła i wystarcza żeby podłogi i ściany błockiem nie uwalać.

 

Wysłane za pomocą mTalk

No to dokładnie to co znalazłem również na Allegro. Ta sama osoba wystawia tu i tu.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie opryskiwacz ciśnieniowy np 5l z gardeny czy innej firmy i przed przeniesieniem roweru do domu opłucz go na dworze ;)

 

A jeśli Ci się nie chce to zwykle worki na śmieci spełniać to zadanie będą. I co jakiś czas po prostu je zutylizujesz :)

 

No ale jak stoi jako ozdoba salonu czy pokoju to może i warto takie ładne kupić :)

 

Ja osobiście wole czysty rower niż z zamaskowanym błotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zwykle jest czysty tylko mokry. Zwykle do wyschnięcia zostawiałem go na klatce ale ostatnio mój poprzedni rower zniknął z klatki i ślad po nim zaginął, więc zrezygnowałem z zostawiania i od razu ląduje w domu. A że opiera się o ścianę to potrzebuję coś co zabezpieczy przed usyfieniem.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do osuszania czy to roweru czy samochodu po myciu używam ręczników typu Fluffy Dryer. Są bardzo chłonne bo jeden taki ręcznik śmiało wystarcza na osuszenie samochody osobowego :)

 

Ostatnio dużo jeździłem po deszczu i osuszenie roweru do sucha zajmowało chwilkę. Ja akurat zanim rozpocznę osuszanie to opłukuję rower trochę z błota i brudu. Ale jak miałbym chować mokry i brudny rower do pokrowca to osobiście wolałbym poświecić 2-3 minutki i wytrzeć rower do sucha :)

 

Koszt najprostszego ręcznika typu fluffy dryer to ok 30 pln wiec nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze ze w tym samym czasie osuszysz opony co i założysz tego kondona. Wiec zasłanianie się czasem jest raczej nie trafne.

 

Wiec wybór należy do Ciebie czy wolisz czysty suchy rower w domu (bo przy okazji kół można wytrzeć cały na szybko) czy rower w zabłoconych kondonach bo nie oszukujmy się po kilku założeniach na brudne koło ładnie nie bedą wyglądały ;)

 

Ale nie mój cyrk i nie moje małpki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...