Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Recon Silver TK a koło 24''


Saperr

Rekomendowane odpowiedzi

Całość będzie ważyć 50-60kg, ale nie zrobi to żadnej różnicy silnikowi o mocy 14000 wat, a zwykła rama przy prędkościach rzędu 90km/h miała by ciężko.

Nigdzie nie wspominałem że zamierzam składać normalny rower 

Wiesz że to nie rower tylko już raczej coś w stylu motoroweru? Chociaż motorowerem ciężko takie coś nazwać bo ma za dużą moc... Motorower może mieć do 4kw a nie 14kw...

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na focie ma wideł o skoku 160+. Recon ma 100. Do tego przy takich prędkościach najechanie na słabiej osadzoną studzienkę kanalizacyjną reconowi na pewno dobrze nie zrobi (zawinie się pod rower). Widły do zwykłych e-bike'ów (prędkości up to 50) są wzmacniane (golenie 34-36) tutaj chcesz 2x tyle to i wideł powinien być 4x mocniejszy (pamiętajmy, że Ek rośnie liniowo z masą ale z kwadratem prędkości).

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj rozpętać burzy, ale to się chyba zaczyna robić nieco mało bezpieczne. Taka konstrukcja będzie miała pewnie lepsze osiągi niż motocykle 125cc, które jakby nie patrzeć, jednak są przystosowane do tego żeby być motocyklem a nie rowerem z doklejonym silnikiem.

 

 

 

Powiem Ci że mój rower na zjazdach docisł 120 km/h i nicmu to nie robiło.
 

 

Jeżeli robiłeś to w stroju rowerowym, to gratuluję... odwagi  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego roweru musi być wideł do DH!!! A nie jakaś popierdułka typu Recon, litości!!!

Najlepiej 2-półka albo coś w stylu RS Lyrik.

Tarcza 200mm + mocny 4 tłokowy hamulec typu Zee, Guide itp. Recon by się złamał w pół pewne przy hamowaniu + najechaniu na jakaś mała przeszkodę.

 

Co do 120km/h...

Kwestia żeby dostatecznie blisko tira czy autobusu jechać celem wyeliminowania oporów powietrza, ale jak taki tir czy autobus zahamuje to nie wiem będzie co z rowerzysty zbierać.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem Ci że mój rower na zjazdach docisł 120 km/h

 

jak to mówią piłeś nie pisz xD no chyba że ten zjazd był pionowo w dół i zlatując miałeś na szczęście spadochron xD a co do takich pomysłów na rower jak w temacie to są to jakieś chore wynalazki, tak zwyczajnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...