Skocz do zawartości

[remont] Rower mtb 26'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w tym roku dostałem od brata jego stary rower, niestety niedawno padł w nim napęd tak więc szykuje się remont. Rower rozkręciłem na części, planuje ramę i amor oddać do przemalowania (biały kolor). Więc tak na początek były by mi potrzebne nowe koła 26' (stare się już nie nadają) pod kasetę. Miałem napęd 3x7, ale planuje go wymienić na 3x9 lub 1x10( nie wiem tylko czy to będzie działać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki nie bardzo działają,ale pewnie wszystkie koła mają te same piasty(najtańsze maszynowe) Kaseta 10rz  11-36, łańcuch 10rz coś z kmc,zębatka narrow wide z ilością zębów zależną od tego gdzie chcesz jeździć.Coś pewnie między 32-38.Ramiona korby  z rozstawem jak zębatka +odpowiedni suport.Przerzutka 10rz z krótkim wózkiem lub średnim,najlepiej ze sprzęgłem,manetka 10 rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest co mówisz, bo ja jak wyjąłem z pudełka kółka to po pierwszym zakręceniu oniemiałem - kręciły się i kręciły i kręciły... Weź ośkę w ręce, zakręć kołem i powiedz czy kręci się minutę? Oczywiście sama obręcz bez opony bo z oponą to się będzie kręciło jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec bez opony kręcą się koło minuty, 10 minut nie ma szans żeby się kręciły. Przyszły do mnie dziś korba i suport, jutro zanoszę ramę do malowania, więc pewnie w połowie następnego tygodnia będę się brał za składanie roweru. Muszę poszukać na forum w jakie smary się zaopatrzyć i gdzie i ile ich dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy składaniu roweru pojawił się pierwszy problem "stery", po skręceniu mają spory luz (góra-dół i na boki trochę mniejszy), a już bardziej nie mogę ich dokręcić. Potrzebuje stery 1" gwint zakupiłem takowe w sklepie, ale wydaje mi się że coś z nimi nie gra, no chyba że je mam źle złożone. Więc moje pytanie czy mogli mi sprzedać jakieś wadliwe czy coś ja spaprałem. Sprzedali mi Neco Headset, wcześniej posiadałem Tioga expert CR lub GR- wytarte napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc moje pytanie czy mogli mi sprzedać jakieś wadliwe czy coś ja spaprałem

A koszyczków z kulkami nie włożyłeś przypadkiem odwrotnie? Jeśli nie, to może masz gwint uszkodzony na widelcu i bieżnia nie schodzi wystarczająco na dół. Wyjmij widelec i spróbuj nakręcić na niego górną bieżnię do samego końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy składaniu roweru pojawił się pierwszy problem "stery", po skręceniu mają spory luz (góra-dół i na boki trochę mniejszy), a już bardziej nie mogę ich dokręcić. Potrzebuje stery 1" gwint zakupiłem takowe w sklepie, ale wydaje mi się że coś z nimi nie gra, no chyba że je mam źle złożone. Więc moje pytanie czy mogli mi sprzedać jakieś wadliwe czy coś ja spaprałem. Sprzedali mi Neco Headset, wcześniej posiadałem Tioga expert CR lub GR- wytarte napisy.

 

Może zapomniałeś podkładki między górnymi nakrętkami?

 

Albo górna nakrętka była bez progu na górze a teraz jest z progiem - sprawdź czy ze stara górną nakrętką stery dają się złożyć bez luzu

 

KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do serwisu rowerowego z ramą i od razu problem został wyjaśniony- złe stery mi sprzedali. Musiałem wymienić górną nakrętkę teraz mam taką jakby z bieżnią, a tamte to były jak w składakach musiałem je żabkami dokręcać i jeszcze drugą to śrubokrętem z młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...