Skocz do zawartości

[Korba shimano , zamiana blatu na większy.] Czy jest taka możliwość ?


sake23

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki .A czy w takim razie można tą korbę zamienić na korbę z większymi zębatkami ?

 

I czy jak będę szukał w necie modelu  korby to wpisać tą nazwę co jest na osłonie korby czy nazywa się jakoś inaczej    ?

 


Jaką ewentualnie korbę byście polecili nową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak opis na korbie -

FC-TX70/71  z jednej strony

FC - TX70 na drugiej stronie korby

Zębatki są 42-34-24 zęby

Kurcze korci mnie żeby zamienić na 48-38-28 

ale jak będą problemy ze zmianą biegów , sam nie wiem co zrobić ?

Jeżdżę głównie drogami afaltowymi w terenie górzystym .

Napiszcie jeszcze jakie są wasze opinie na temat zmiany wielkości zębatek - czy może być duży problem z tym stopniowaniem ?    

 

Myślę o zmianie pod kątem zwiększenia prędkości po równym terenie i z góry przy wolniejszym pedałowaniu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze korci mnie żeby zamienić na 48-38-28 ale jak będą problemy ze zmianą biegów , sam nie wiem co zrobić ? Jeżdżę głównie drogami afaltowymi w terenie górzystym . Napiszcie jeszcze jakie są wasze opinie na temat zmiany wielkości zębatek - czy może być duży problem z tym stopniowaniem ? Myślę o zmianie pod kątem zwiększenia prędkości po równym terenie i z góry przy wolniejszym pedałowaniu :)

 

Skoro brakuje ci twardych przełożeń do asfaltowych wojaży (a to nie dziwne bo masz wolnobieg z najmniejsza zębatką z tyłu 13T lub 14T) to pozostają ci dwa rozwiązania :

- korba FC-M131 48/38/28 i zmiana przerzutki na np. FD-M191 lub FD-TX51

- wymiana piasty/koła i montaż kasety z najmniejsza zębatką 11T

Pierwsze rozwiązanie zdecydowanie tańsze , poza korbą dochodzi jedynie koszt przerzutki ok 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia przerzutka najprawdopodobniej nie ogarnie dużego blatu w korbie.Wymień  przerzutkę i bierz 48.

 

Czemu przerzutka ma nie wyrobić?

 

Przekładałem ostatnio z 42/coś/coś tam na FC 131 48itd.  i poprzednia przerzutka, jakiś staroć Shimano dała radę, choć na koniec zmieniłem na Microshifta/Btwina z Decathlonu ale tylko dlatego że ten antyk potrzebował dużej siły przełączania.

Owszem z tego punktu widzenia tzn. komfortu, wymiana na TX51 ma sens, ale wydaje mi się mechanicznie ta stara  powinna zadziałać.

 

KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...