Skocz do zawartości

[Rower/problem z toczeniem] Trek X-caliber9


Piotr85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu jestem posiadaczem dziwnie zachowujacego się Treka X-Calibra9. Otóż mój rower hamuje na podjazdach i gdy mocno zaczynam się rozpedzać, problem nie występuje gdy jadę ze stałą predkością na wysokiej kadencji tylko jak zaczynam go cisąć. Zgłaszałem problem w treku dostałem nowe koło a problem pozostał.

Ktoś się spotkał z czymś takim jeśli tak to co było przyczyną?

Wiesz...z chłopem mam mało wspólnego ale w pierwszy poście jest dla mnie jak wół napisane że Trek wymienił mu koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brne do tego iż nie wiem jak rower jest użytkowany.Może autor wygiął oś w tylnym kole wymienili mu na nowe ale jeśli jeździ tak samo jak wcześniej to mogło się to ponownie przytrafić w dość krótkim czasie na nowym kole z serwisu.Próbuje sobie wyjaśnić na odległość co może powodować rozkręcanie konusów.No ale Ty swoje już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może autor wygiął oś w tylnym kole wymienili mu na nowe ale jeśli jeździ tak samo jak wcześniej to mogło się to ponownie przytrafić w dość krótkim czasie na nowym kole z serwisu

 

Założył koła kolegi i nadal jest źle, no to co miał pokrzywić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma krzywe haki, ktore pod oporem o milimetry odchylają koło i klocki ocierają o tarcze. Przy halasującym w trakcie jazdy łańcuchu ciężko to wychwycić.

 

Nie wiem jak bardzo musiałaby całość trzeć żeby hamować rozpędzony rower.

 

Ja ze swojej strony poproszę o info:

 

1. Jak kręcą się koła- podnieś rower, machnij kołem i poczekaj jak się zatrzyma, czy to będzie płynny ruch czy koło nagle stanie.

2. Czy nic nie obciera

3. Łańcuch nasmarowany i giętki?

 

A może za mocno zapinasz zacisk koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za absencje to nie brak zaangarzowania, tylko obowiązki(żona).

1 Koło kręci się dość swobodnie co prawda zatrzymuje się dość szybko w porównaniu z drugim rowerem (26 opona 1.95) stawiam na wagę.

2. Tarcza ma bicie lekko ociera o klocek.

3 Napęd w całości jest czysty nasmarowany .

Zauważyłem, że jak ciagne oponę lewo prawo to tarcza się odchyla czy to normalne nie miałem z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 Koło kręci się dość swobodnie co prawda zatrzymuje się dość szybko w porównaniu z drugim rowerem (26 opona 1.95) stawiam na wagę.

 

Dość szybko? To znaczy? Ruch jest płynny do końca?

 

 

 

Zauważyłem, że jak ciagne oponę lewo prawo to tarcza się odchyla czy to normalne nie miałem z czym porównać.
 

 

To jest niepokojące dosyć, brzmi jak luz na piastach. Ogólnie jak złapiesz za koło i będziesz szarpał na boki nie wyczuwasz luzu? Bardzo się odchyla? Bo jeżeli to jest minimalny ruch który nie powoduje dotykania klocka, to powiedzmy że ok, jeżeli lata bardziej to wygląda to na duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...