Skocz do zawartości

[obrecze] jakie szprychy ?100 kilo z plusem ;)


popio

Rekomendowane odpowiedzi

Screensho_axrnxws.png

 

tutaj screen z polami ktore udalo mi sie pomierzyć


 

 

Szkoda życia. Zanieś do serwisu piaste i obręcz powiedz jaki model szpyrych/nypli chcesz i z bani. Ja zawsze tak robię i się nie pierdzielę z tym. Znajomy serwis zawsze staje na wysokości zadania i nigdy nie miałem uwag do kół od nich.

może w wiekszym miescie ma to sens ale nie na wiosce , gdzie wymagaja kompletu rzeczy czyli szprych obreczy piasty , a nie sprowadza mie sapimy race za 4 pln.

 

Tu znajdziesz wymiary 042 Dimensions of Novatec Hubs by NOVATEC - issuu , ale tak jak pisze @ishi, niech ci długość dobierze ten co będzie składał.

zastanawiam sie czy sam nie podołam :) zastanawiam sie czy nie sprobowac.

 

 

Na 3 krzyże, po obu stronach po 18 szprych, to MTB, w szosie masz czasami inaczej. ;) A wymiary obreczy, masz na stronie, do której sam dałeś link.

no okej ale jak wysokosc obreczy wynosi 20mm to jaka bedzie wewnetrzna srednica kola 29?

to co wpisac w rubryke ilosc krzyży ( nie kumam) 18?dobra 3 krzyze :)  kumam.

ufff :)

brakuje grubosci i srednicy wewnetrznej koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica zewnętrzna obręczy to 622mm minus 2 x wysokość (40mm) = 582mm . W suwmiarce masz głębokościomierz i tym zmierzysz grubość.

 

dziekuje niech Bozia wynagrodzi :) ale ja nie mam jeszcze obreczy :))) (są zakupione ale jeszcze nie wyslane)

 

Grubość to wpisz kurna z 1mm, nawet jak jest trochę więcej to 0,5mm prawie nic nie zmienia. Średnica wewnętrzna to sznurek przełóż pomiędzy 2 przeciwlegle otwory na nypla i go zmierz?

 

ok dziekować.patrz wyżej :)

wyszło tak

Długość szprych lewa strona:281mm

Długość szprych prawa strona (napęd):279mm

możliwe?

 

6f0173161725.png

może na koniec troche głupie pytanie ... lepiej wziąć krótszą czy dłuższą...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27,5/650b koło na DT 350 + DT M442 i szprycha ma długość 285mm. ;)

 

A ty nie masz czasami piast Straight Pull i stąd  większa długość szprych ?

 

@, jak widzisz dobór komponentów jak i samo składanie kół to nie jest taka prosta rzecz jak by się mogła wydawać. Wiem , że każdy chce jak najtaniej , ale najlepiej zlecić to komuś. Jeśli nie masz nikogo takiego w okolicy to wyślij swoje graty do @@dawid (szprychy i nyple dostaniesz u niego takie jakie chcesz). Kółka @@phoe i moje wyszły spod jego rąk i są zaplecione naprawdę solidnie (chyba lepiej dać parę groszy więcej i mieć spokój niż po każdej jeździe walczyć z centrowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Straight Pull różnica jest około 10mm ;)

 

Popcio, rozpieżności są strasznie duże, bo źle liczysz długości szprych. W opisie obręczy jak byk podana jest wartość erd, a wprowadziłeś ją z powietrza

 

Zdecydowanie nie opłaca się samemu dobierać komponenty i później zanosić do składania, koszty przesyłek + koszty składania mocno podbijają cene. Szczególnie że na rynku kół w sieci konkurencja jest spora i wszyscy składanie kół robią w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@popio, jak widzisz dobór komponentów jak i samo składanie kół to nie jest taka prosta rzecz jak by się mogła wydawać. Wiem , że każdy chce jak najtaniej , ale najlepiej zlecić to komuś. Jeśli nie masz nikogo takiego w okolicy to wyślij swoje graty do @dawid (szprychy i nyple dostaniesz u niego takie jakie chcesz). Kółka @phoe i moje wyszły spod jego rąk i są zaplecione naprawdę solidnie (chyba lepiej dać parę groszy więcej i mieć spokój niż po każdej jeździe walczyć z centrowaniem).

tak chyba bede musial zrobić , jaka jest cena tynego kółka? ( to chyba nie tajemnica?

 


 

 

Popcio, rozpieżności są strasznie duże, bo źle liczysz długości szprych. W opisie obręczy jak byk podana jest wartość erd, a wprowadziłeś ją z powietrza

wprowadzilem taka jaka zasugerowal gtb :)

 

Zdecydowanie nie opłaca się samemu dobierać komponenty i później zanosić do składania, koszty przesyłek + koszty składania mocno podbijają cene. Szczególnie że na rynku kół w sieci konkurencja jest spora i wszyscy składanie kół robią w cenie

czyli sprobowac złożyć samemu ?

ile u ciebie kosztuje taka przyjemnosc?


ale przecież gdybym od średnicy ogólnej obręczy odjął 2x wysokość obręczy i dodał do tego długość wystającego nypla z obręczy x2 ,to czy niewyszła by mi liczba ERD

czyli 622 - 2x20 = 582mm

a na stronie sklepu z felgami jest tak jak podal dawid czyli 601mm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...