Skocz do zawartości

[spd] Northwave extreme winter GTX - wasze opinie


krajes

Rekomendowane odpowiedzi

Hejehe ja tez w extreme, w sumie to nie wiedzialem ze sa jakies inne GTX'y :) do mnie tez już jadą :)

A gdzie je zamowiles? Ja ostatecznie sprowadzam z Niemiec... w Polsce nigdzie ich nie bylo...

Jutro przyjdą moje To Ci powiem jak wrażenia. Wyglądają przyzwoicie i opinie w necie były dobre .Bliźniaczy mój temat http://www.forumrowerowe.org/topic/210425-buty-northwave-celsius-gtx/?do=findComment&comment=1908265. Ostatecznie wziąłem wersję Extreme.

Z tym, że Ty poszedles w celsjusy, a ja w zupełnie inny model, WINTER EXTREME GTX:

 

http://www.bobshop.com/en/My-cycling-world/Cyclocross/Accessories/Cycling-Shoes/NORTHWAVE-Extreme-Winter-GTX-MTB-Winter-Shoes-black.html?force_sid=fhr97d12grglpbltg4fu2imm87

Jutro przyjdą moje To Ci powiem jak wrażenia. Wyglądają przyzwoicie i opinie w necie były dobre .Bliźniaczy mój temat http://www.forumrowerowe.org/topic/210425-buty-northwave-celsius-gtx/?do=findComment&comment=1908265. Ostatecznie wziąłem wersję Extreme.

Z tym, że Ty poszedles w celsjusy, a ja w zupełnie inny model, WINTER EXTREME GTX:

 

http://www.bobshop.com/en/My-cycling-world/Cyclocross/Accessories/Cycling-Shoes/NORTHWAVE-Extreme-Winter-GTX-MTB-Winter-Shoes-black.html?force_sid=fhr97d12grglpbltg4fu2imm87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. Przejeżdziłem w nich zeszłą zimę która nie była zimą stulecia ale przy -10. -15C na grubej skarpecie narciarskiej (warto wziąć numer większy) przez 2-3h jazdy miałem pełen komfort cieplny.

AD2 Są bardzo dobrze wykonane, są bardziej sztywne  niż miękkie  tak powiedzmy 7/10 (podeszwa karbon). Jeżeli chcesz cos bardziej do dłuższego łażenia to lepiej kupic coś pokroku Lake MZX 303. Jedyna rzecz jaka mi w nich odpadła to jeden z kolców się odkręcił. Także warto wykręcić je z butów na starcie i dać klej do gwintów.

AD3. Niezła. Po wodzie nie łaziłem ale w relatywnie sypkim śniegu nie zamakały.

AD4. Świetny system podwójnego BOA.

AD5. Mogłby mieć ciut bardziej miękką podeszwe (osobista preferencja)

AD6. Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. Przejeżdziłem w nich zeszłą zimę która nie była zimą stulecia ale przy -10. -15C na grubej skarpecie narciarskiej (warto wziąć numer większy) przez 2-3h jazdy miałem pełen komfort cieplny.

AD2 Są bardzo dobrze wykonane, są bardziej sztywne niż miękkie tak powiedzmy 7/10 (podeszwa karbon). Jeżeli chcesz cos bardziej do dłuższego łażenia to lepiej kupic coś pokroku Lake MZX 303. Jedyna rzecz jaka mi w nich odpadła to jeden z kolców się odkręcił. Także warto wykręcić je z butów na starcie i dać klej do gwintów.

AD3. Niezła. Po wodzie nie łaziłem ale w relatywnie sypkim śniegu nie zamakały.

AD4. Świetny system podwójnego BOA.

AD5. Mogłby mieć ciut bardziej miękką podeszwe (osobista preferencja)

AD6. Tak.

Dzięki za odpowiedzi :)

Rozmiar wzialem o 1 wiekszy, ale buty kupuje przez internet wiec zawsze moge wymienic na wieksze (nie wiem jak uklada sie rozmiarowka NW), w SIDI 47 jest idealny wlasnie na grubsza skarpete.

Co do twardych podeszw to jestem przyzwyczajony i w sumie to bardzo mi takie pasują :) obecnie jezdze na SIDI DRACO, tam podeszwa w ogole nie pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

AD1. Przejeżdziłem w nich zeszłą zimę która nie była zimą stulecia ale przy -10. -15C na grubej skarpecie narciarskiej (warto wziąć numer większy) przez 2-3h jazdy miałem pełen komfort cieplny.

AD2 Są bardzo dobrze wykonane, są bardziej sztywne niż miękkie tak powiedzmy 7/10 (podeszwa karbon). Jeżeli chcesz cos bardziej do dłuższego łażenia to lepiej kupic coś pokroku Lake MZX 303. Jedyna rzecz jaka mi w nich odpadła to jeden z kolców się odkręcił. Także warto wykręcić je z butów na starcie i dać klej do gwintów.

AD3. Niezła. Po wodzie nie łaziłem ale w relatywnie sypkim śniegu nie zamakały.

AD4. Świetny system podwójnego BOA.

AD5. Mogłby mieć ciut bardziej miękką podeszwe (osobista preferencja)

AD6. Tak.

A jak wyglada kwestia rozmiarów? Np zwykle noszę 44, ale rowerowe musiałem kupić 45( bontrager). Polecałbys 44 czy 45 w takim przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wyglada kwestia rozmiarów? Np zwykle noszę 44, ale rowerowe musiałem kupić 45( bontrager). Polecałbys 44 czy 45 w takim przypadku?
 

 

Ja mam je właśnie rozmiarze 45 (29,5cm) i są na tyle obszerne, że jeżdże w nich tylko i wyłącznie w grubej narciarskej skarpecie. Jak dobrze ściągne boa to noga nie lata ale też nie ma jakiegoś mega-hiper dopasowania (stopę mam raczej smukłą). Także jak na SPD wg. mnie NW ma dość duże rozmiarówki.

Mój platfus ma 27,5-28cm (cywilne nosze 43/44).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jednak, że 44 byś i tak nie kupił, bo wtedy w grubej skarpecie byłoby ci już za ciasno.... moja stopa to około 28,6, więc chyba 44 northwave to będzie ciut za mało (biorąc pod uwagę, że but zimowy więc grube skarpety będą się regularnie stosować).

 

A jak kwestia sztywności w Twoim odczuciu? Mój obecny letni but to 6, Extreme winter GTX to 10, zastanawiam się czy ta różnica będzie bardzo odczuwalna. Z drugiej strony w zimie chodzenia w tych butach będzie minimalna ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...